مزاج شما کدام یک است؟

در تمام مزاج ها هر چه غلبه مزاج بیشتر باشد، علائم، بیشتر و شدیدتر خواهد بود

دموی ها:

غلبه رطوبت و گرمی و خون دارند؛ صورت و بدن ماهیچه ای و درشت دارند؛استخوانها در گوشت صورت شان پنهان است؛ گونه ها میل به سرخی دارند؛ خوراکی های گرم و هوای گرم مانند تابستان اذیتشان میکند. غالبا درشت هیکل هستند بیشتر میل به سردیجات دارند ولی همه چیز میتوانند بخورند .

خوابشان هم زیاد است.احساساتی ومهربان هستند.پرکار و پر انرژی اند.مانند فصل بهار هستند.کمی بیخیال و ریسک پذیر شجاع و بانشاط اند.

نشانه های اصلی همان گرمی و رطوبت خون است و مابقی احتمالی است.

صفراییها:

بدنشان غالباً گرم و خشک است؛ لاغر و استخوانی تر از دموی ها هستند. غالباً استخوانهای صورت شان آشکار است و در گوشت پنهان نیست؛ رنگ پوستشان زرد است؛ گرما و گرمیجات اذیت شان می کند؛ میل به سردیجات بیشتر دارند؛ غذا و خوابشان کم است ؛ پرکار و پرانرژی و تند تیز و سریع هستند؛زود عصبانی میشوند؛خیلی کم احساساتی میشوند؛ غالباً ثابت قدم و یکنواخت هستند ؛ منظم و دقیق هستند، مانند تابستان هستند نشانه قطعی گرمی و خشکی است.

مزاج-شناسی

سوداییها:

بدن غالباً سرد است و خشک. غالباً لاغر و استخوانی اند. رنگ پوست شان میل به سیاهی و کهنه بودن و سفت شدن دارد. استخوانهای صورت آشکار است. نگرانی، وسواس غذایی، وسواس فکری، اضطراب، لذت نبردن و دوست نداشتن شغل و خانه و فرزند، افسردگی، دیر عصبانی شدن، پایین بودن احساسات، بالا بودن صبر و حلم از دیگر نشانه های سودایی هاست.

سودایی ها مانند پاییز هستند.

 بلغمی ها:

بدنشان غالباً سرد  (در هوای سرد زود سردشان می شود) و مرطوب است؛ رنگ پوست میل به سفیدی و روشنی دارند؛ خواب وخوراکشان زیاد است؛ اگر سردیجات زیاد بخورند فشارشان پایین می آید وسست و کسل می شوند؛ غالباً دوست دارند به جایی تکیه دهند چون زود خسته میشوند؛ در معرض بیماری های مغز و اعصابند؛ زیاد حال به حال میشوند و یکنواخت نیستند؛ فراموش کار و حواس پرتند. خلط سینه و بینی شان مخصوصا در هوای سرد زیاد می شود؛ غالبا چربی شکم دارند و غالبا درشتند، از صفرایی ها و سودایی ها درشت ترند.

با عضویت در کانال تلگرام ما از آخرین مقالات مطلع شوید.

مقالات مرتبط

از بین بردن موهای زاید از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما این سوال را داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد استفاده کنیم.

رژیم جدیدی گرفته‌ایم یا تازه شروع به ورزش کرده‌ایم اما اولین تاثیری که در ظاهرمان می‌بینیم لاغر شدن صورت است و زار و نزار به نظر‌رسیدن.

همه ما تا به حال، حداقل به یکی از انواع عفونت دچار شده‌ایم. از گلو درد، دندان درد و جوش های چرکی گرفته تا عفونت های پر دردسرتر مثل عفونت ادراری.

میگرن از آن کابوس‌های تمام نشدنی است که برخی مجبورند سالیان سال با آن دست و پنجه نرم کنند و ساعات زیادی زجر و عذاب را تحمل کنند

شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند.

بعضی از افراد همیشه با مشکل “جوش” سرو کار دارند. بعضی هم وقتی جوش می‌زنند  می‌فهمند که قرار است به یک مهمانی حسابی دعوت شوند!

گیاهان دارویی و داروهای گیاهی برای پیشگیری و درمان زخم معده- مانند بسیاری از بیماری های مزمن دیگر- پیشنهادات قابل اطمینانی دارند.

سنگ کلیه یکی از سخت‌ترین بیماری‌های رایج بین افراد است. به طور مععمول خیلی‌ها را می‌شناسیم که حداقل یک بار دچار سنگ کلیه شده‌اند

راه حل همه چیز در طبیعته…

آنچه دیگران بیشتر خواندند

با ما در تماس باشید

درباره ما

ارتباط با ما

از بین بردن موهای زاید یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما همیشه این سوال را در سر داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد بدن استفاده کنیم که سخت، دردناک، پرهزینه و وقت‌گیر نباشد و در عین حال پوستمان را زیبا کند و بر سلامتی‌مان تاثیری مثبتی بگذارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه بی بی عطار می باشد.

 شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی کاربردی و طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند. بعضی هم تحت شرایط مختلف شاهد ریزش و ضعیف شدن موهای نازنینشان هستند.ممکن است حرص و جوش زیادی خورده باشید

سه نوع زیره داریم که شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند: زیره سیاه، زیره سبز، و زیره کوهی.زیره به طور کلی طبع گرم و خشک دارد به همین علت استفاده مداوم و زیادش برای افرادی که طبع گرم دارند مضر است و برای بهره‌مندی از منافع آن باید برای افراد گرم مزاج زیره را در سرکه بخیسانیم و بعد مصرف کنیم.

بی بی عطار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

خوانا نیست؟ یکی دیگه! captcha txt

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.