درمان و گیاهان دارویی

آیا می‌دانستید ۶۰ درصد مردم در بیشتر کشورهای اروپایی ترجیح می‌دهند برای درمان انواع بیماری‌ها از داروهای گیاهی استفاده کنند؟ آیا می‌دانستنید دانشمندان هنوز هم برای تولید داروها از مواد موثره موجود در گیاهان استفاده می‌کنند؟

آیا می‌دانستید انواع عناصر و ترکیبات موجود در داروهای گیاهی در بدن باعث جلوگیری از عوارض ناشی از مصرف دارو می‌شود؟

مطمئنم این تجربه مشترک را همه ما داریم. کسی از اقوام یا دوستان به مریضی سختی دچار می‌شود اما با وجود تلاش زیاد پزشکان برای درمان آن بیماری حتی اگر فرد رخت آن بیماری را هم از تن دربیاورد اما دیگر تا آخر عمر مجبور است با انواع دردها و بیماری‌های مزمن دیگر دست و پنجه نرم کند. اینها همه از عوارض داروهای شیمیایی ریشه می‌گیرد. داروهایی که اگر با دقت برگه راهنمایش را بخوانیم از دیدن این همه عوارض جانبی محتمل دلمان شور می‌افتد. امروز با همگام شدن طب سنتی و طب نوین شاهد تولید انواع داروهای گیاهی برای درمان و پیشگیری از بیماری‌های مختلف هستیم. پزشکان برای درمان انواع بیماری‌ها سعی می‌کنند که مردم را به استفاده از داروهای گیاهی ترغیب کنند چرا که با مصرف داروهای گیاهی پروسه درمان طولانی‌تر اما ریشه‌ای‌تر و با عوارض حداقلی پیش می‌رود. همچنین برای بهره‌مندی از خواص داروهای گیاهی نیازی به نسخه پزشک برای تهیه این داروها از داروخانه‌ها نداریم و این خود نشان بی‌خطر بودن و در عین حال تاثیرگذاری داروهای گیاهی است.

داروهای گیاهی از گیاهان دارویی به دست می‌آیند. گیاهان دارویی گیاهانی هستند که در برگ، ریشه، ساقه و یا میوه‌شان مواد موثری برای درمان انواع بیماری‌ها وجود دارد. هر گیاه دارویی می‌تواند خواص متفاوت و پرشماری داشته باشد. استفاده از قسمت‌های مختلف گیاه و تهیه‌اش برای مصرف به طرق مختلف برای درمان یا پیشگیری از بیماری‌های متفاوتی به کار می‌رود. استفاده از گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در زندگی روزمره باعث افزایش شادابی و نشاط شما و افزایش سلامتی‌تان می‌شود و استفاده به صورت متناوب شما را در درمان انواع بیماری‌ها یاری می‌دهد.

پیشنهاد دانشمندان به همه مردم جهان راه دادن گیاهان دارویی و داروهای گیاهی به سبد غذایی‌شان، و همچنین ترجیح دادن مصرف داروهای گیاهی به داروهای شیمیایی برای درمان است.

مقالات مرتبط

جادوی سیاهدانه

تا امروز چقدر از سیاهدانه استفاده می‌کرده‌اید؟ اکثر افراد طعم سیاهدانه را تنها در مخلوطی از ادویه جات یا در ترشی حس می‌کنند و نمی‌دانند راه دادن سیاهدانه سر سفره خانواده چه تاثیر ارزنده‌ای بر سلامت افراد خواهد داشت. سیاهدانه یا سیاه تخمه، در طب سنتی شونیز و در عربی حب‌السودا ، گیاه علفی یک ساله ایست که هم به صورت مزروع و هم به صورت وحشی یافت می‌شود….

لاغری با گیاهان دارویی

کافی‌ست چند حرف اول کلمه لاغری را گوگل کنیم تا هنوز کامل تایپ نکرده، کلی ایده و پیشنهاد برای لاغریِ هر چه زودتر برایمان ردیف کند. از رژیم‌های سفت و سخت لاغری تا ورزش‌های جادویی یا حتی وردهای سحرآمیز برای لاغری هرچه بیشتر. اما چند اصل که همیشه باید درمورد لاغری مورد توجهمان باشد: بر اساس قد و سن خود وزن نرمال بدنتان را پیدا کنید و سعی کنید که در همان وزن باقی بمانید…..

چند ترفند برای رفع لاغری صورت

رژیم جدیدی گرفته‌ایم، تازه شروع به ورزش کرده‌ایم یا کارمان زیاد شده اما اولین تاثیری که در ظاهرمان می‌بینیم لاغر شدن صورت است و زار و نزار به نظر‌رسیدن. برای جلوگیری یا رفع این مشکل چه کنیم؟ راه‌های زیادی وجود دارد. می‌توانیم از یوگا و نرمش‌های ساده کمک بگیریم، می‌توانیم برویم دنبال تکنیک‌های مختلف پزشکی و خودمان را بسپریم به دست تیغ و سرنگ پزشکان، چشم‌هایمان را ببندیم و برویم زیر سوزن‌های….

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

خوانا نیست؟ یکی دیگه! captcha txt

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.