کاهش استرس

تمام زندگی‌مان شده استرس. ماشین‌ها اکثر کارهایمان را با سرعت نجومی‌شان جلو می‌برند و ما چشم باز می‌کنیم و می‌بینیم زیر فشار این زندگی ماشینی به جای راحت‌تر شدن هر روز بیشتر رنج می‌کشیم. ناخن می‌جویم، سیگار می‌کشیم، دندان قروچه می‌کنیم، تیک عصبی می‌گیریم، به نفس نفس و تپش قلب می‌افتیم، تند عصبی می‌شویم و داد و بیداد راه می‌اندازیم، یک خواب راحت نداریم، بیش از حد می‌خوریم یا اشتهایمان کور شده… هر چه هست می‌دانیم از استرس زیاد است. ممکن است یک زندگی عادی داشته باشیم اما باز هم مشکلات کوچک باعث بروز استرس و اضطراب در ما بشود. چشم باز می‌کنیم و می‌بینیم همنشین همیشگی‌مان “استرس” از پشت چه خنجری بهمان زده: دیابت، زخم معده، سکته مغزی و قلبی، سرطان، ام اس، میگرن و هزار درد با درمان و بی درمان دیگر یک سرشان به استرس برمی‌گردد. پس هر طور که شده باید استرسمان را کنترل کنیم: اما نه با داروهای شیمیایی که با مصرف زیادشان قبل از اینکه استرس از پا درمان بیاورد عوارض جانبی‌شان گریبانمان را می‌گیرد. با استفاده از طبیعت. با استفاده از گیاهان دارویی یا به کار گیری چند راهکار ساده:

*سردیجات را کمتر مصرف کنیم.

*در طول روز زمان کوتاهی را برای یک چرت چند دقیقه‌ای اختصاص دهیم.

*سعی کنیم در هفته ۳ یا ۴ بار صبحانه ارده و شیره انگور بخوریم.

*صبح‌های ناشتا ۷ عدد زیتون و شب‌ها ۷ عدد انجیر بخوریم.

*در طول روز ۷ عدد بادام درختی خام را دانه دانه بجویم. جویدن بادام هم استرسمان را خالی می‌کند هم با وجود ویتامین B و منیزیم به کارکرد مغز کمک می‌کند.

*انواع مواد غذایی را در رژیم غذایی‌مان قرار دهیم تا کمبود بعضی مواد غذایی اضطرابمان را افزای ندهد.

*نمک کمتری مصرف کنیم.

*نوشابه و قهوه کمتر بخوریم.

*خوردن میوه‌های مثل: زالزالک، پسته، طالبی، سیب، موز، توت و مرکبات که مملو از ویتامین C هستند برای استرسی‌ها توصیه می‌شود.

talebi

*رابطه جنسی موفق و منظم تاثیر چشمگیری در کاهش استرس دارد.

اما برای اینکه بتوانید یک تنه در مقابل استرس‌های روزانه‌تان بایستید:

*۱۰ گرم نعناع، ۱۰ گرم بابونه، ۵ گرم انیسون و ۵ گرم بومادران را خوب بکوبید و نرم کنید. بعد یک قاشق غذاخوری از این مخلوط در یک لیوان آب جوش بریزید و بگذارید ۲۰ دقیقه دم بکشد. بعد از صاف کردن روزی سه بار نیم ساعت قبل از غذا میل کنید.

*۲ تا ۵ گرم زعفران را خوب بکوبید و در یک لیوان آب جوش بگذارید نیم ساعت دم بکشد. از این دمنوش روزی دو بار یک ساعت بعد از غذا میل کند.

*۱ قاشق گل سرخ را در ۱ لیوان آب جوش بریزید و ۱۰ دقیقه بگذارید دم بکشد و بعد با عسل نوش جان کنید تا علاوه بر کاهش اضطراب برای درمان افسردگی، رفع بوی بد دهان، تپش قلب و نفخ کاری کرده باشید.

*۲ واحد عسل، ۲ واحد عرق نعناع و ۱ واحد سرکه انگور طبیعی را با هم مخلوط کنید تا سرکه انگبین درست شود. یک سوم لیوان از این شربت را با دو سوم آب مخلوط کنید و یک ساعت بعد از شام نوش جان.

*گل گاوزبان ۱ قاشق غذاخوری، سنبل الطیب نصف  قاشق غذاخوری، بادرنجبویه ۱ قاشق مرباخوری، بهارنارنج ۱قاشق مرباخوری، اسطوخودوس ۱قاشق مرباخوری را در یک لیوان آب جوش می‌ریزیم و ۲۰ دقیقه دم می‌کنیم. بعد با مقداری نبات و لیموترش به مدت چهل شب هر شب یک ساعت قبل از خواب نوش جان می‌کنیم. این دمنوش درمان‌کننده استرس و اضطراب، آرام‌بخش، تقویت‌کننده قلب و مغز، برطرف‌کننده خواب‌های آشفته و ترسناک، درمان‌کننده افسردگی و تنظیم‌کننده خواب است.

*بابونه، گل بنفشه، بادرنجبویه و اسطوخودوس هر کدام یک قاشق مرباخوری را در ۲ لیوان آب جوش می‌ریزیم و ۲۰ دقیقه‌ای دم می‌کنیم و روزانه ۳ بار می‌خوریم تا استرس سمت زندگی‌مان پیدایش نشود.

babone

*برای رفع استرس‌های فصل گرما عرق بهارنارنج و عرق بیدمشک را با هم مخلوط می‌کنیم و نوش جان.

*خوردن روزی یک فنجان دم‌کرده گیاره رازک هم کارساز است.

* این عرقیات همه برای رفع استرس و آرام کردنتان مفید است:

عرق بیدمشک، بهارنارنج، آویشن، اسطوخودوس، بادرنجبویه، طارونه، مرزه، باقناق و …

تحقیقاتی نشان داده است تاثیر خوردن عرق بهارنارنج با خوردن دیازپام برابری می‌کند پس این عرقیات را دست کم نگیرید.

* بابونه را هم فراموش نکنید. بابونه را دکتر گیاهان می‌گویند. برای همه بدن یک نفعی دارد. مخصوصا برای رفع استرس، تقویت مغز و افزایش آرامش. دمنوش بابونه را در روز حتما میل بفرمایید.

*از دیگر گیاهان دارویی که برای رفع استرس مفیدند می توان به ” گل ساعت”، “علف چای”، “جینسینگ“، “سنبل الطیب”، “هوفاریقون” اشاره کرد.

اما اگر یکهو در شرایط استرس زا قرار گرفتید برای کنترل خود می‌توانید:

*آدامس بجوید.

*بوییدن گلاب، عطر اسطوخودوس و دانه‌های قهوه آرامش را به وجودتان بر می‌گرداند. گلاب باعث می‌شود سر حال بیایید و اسطوخودوس باعث می‌شود آرام و خواب‌آلود شوید.

* بخور اسطوخودوس هم ضد استرس و آرامبخشی لذت بخش است.

و هزار و یک راهکار دیگر که طبیعت در اختیارمان قرار می‌دهد…

با ما در بی بی عطار همراه باشید تا در کنار هم با گیاهان دارویی و تاثیر چشمگیرشان در حل مشکلات روزانه‌مان آشنا شویم.

سلامت و شاداب باشید.

مقالات مرتبط

از بین بردن موهای زاید از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما این سوال را داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد استفاده کنیم.

رژیم جدیدی گرفته‌ایم یا تازه شروع به ورزش کرده‌ایم اما اولین تاثیری که در ظاهرمان می‌بینیم لاغر شدن صورت است و زار و نزار به نظر‌رسیدن.

همه ما تا به حال، حداقل به یکی از انواع عفونت دچار شده‌ایم. از گلو درد، دندان درد و جوش های چرکی گرفته تا عفونت های پر دردسرتر مثل عفونت ادراری.

میگرن از آن کابوس‌های تمام نشدنی است که برخی مجبورند سالیان سال با آن دست و پنجه نرم کنند و ساعات زیادی زجر و عذاب را تحمل کنند

شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند.

بعضی از افراد همیشه با مشکل “جوش” سرو کار دارند. بعضی هم وقتی جوش می‌زنند  می‌فهمند که قرار است به یک مهمانی حسابی دعوت شوند!

گیاهان دارویی و داروهای گیاهی برای پیشگیری و درمان زخم معده- مانند بسیاری از بیماری های مزمن دیگر- پیشنهادات قابل اطمینانی دارند.

سنگ کلیه یکی از سخت‌ترین بیماری‌های رایج بین افراد است. به طور مععمول خیلی‌ها را می‌شناسیم که حداقل یک بار دچار سنگ کلیه شده‌اند

راه حل همه چیز در طبیعته…

آنچه دیگران بیشتر خواندند

با ما در تماس باشید

درباره ما

ارتباط با ما

از بین بردن موهای زاید یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما همیشه این سوال را در سر داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد بدن استفاده کنیم که سخت، دردناک، پرهزینه و وقت‌گیر نباشد و در عین حال پوستمان را زیبا کند و بر سلامتی‌مان تاثیری مثبتی بگذارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه بی بی عطار می باشد.

 شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی کاربردی و طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند. بعضی هم تحت شرایط مختلف شاهد ریزش و ضعیف شدن موهای نازنینشان هستند.ممکن است حرص و جوش زیادی خورده باشید

سه نوع زیره داریم که شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند: زیره سیاه، زیره سبز، و زیره کوهی.زیره به طور کلی طبع گرم و خشک دارد به همین علت استفاده مداوم و زیادش برای افرادی که طبع گرم دارند مضر است و برای بهره‌مندی از منافع آن باید برای افراد گرم مزاج زیره را در سرکه بخیسانیم و بعد مصرف کنیم.

بی بی عطار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

خوانا نیست؟ یکی دیگه! captcha txt

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.