چند گیاه دارویی برای آرامش اعصاب

آرامش اصلی‌ترین نیاز زندگی‌مان است. همانی است که مدام دنبالش می‌گردیم و اگر نداشته باشیمش هر چه داشته باشیم به چشممان نمی‌آید. اما شاید ندانیم بخش مهمی از این احساس مقدس آرامش به شرایط بدنی‌مان برمی‌گردد. تنمان هم باید در این آرامش نقش خودش را به خوبی بازی کند. هر چقدر هم همه چیز روبه‌راه باشد اگر هر یک از هورمون‌هایمان در سطح مناسبی نباشند نمی‌توانیم آرامش و شادی را به خوبی تجربه کنیم. پس بهتر است برای کسب آرامش و نشاط در کنار استفاده از راهکارهای روانشناسی و تلاش برای بهتر کردن شرایط مادی و معنوی زندگی‌مان به جسممان هم توجه کنیم. گیاهان دارویی می‌توانند در راه آرام‌تر شدن کمک موثری به ما کنند.

چند گیاه دارویی که می‌توانند آرامش اعصاب را به ما هدیه کنند:

ریحان:

ریحان آرام‌بخش اعصاب است. پس به هر طریق از ریحان خدا استفاده کنید.

همیشه سر سفره‌تان سبزی خوردن باشد.

یا از دم‌نوش ریحان استفاده کنید:۲ تا ۴ گرم گیاه ریحان را بکوبید و در یک لیوان آب جوش بریزید و بگذارید نیم ساعت دم بکشد. آن را صاف کنید و روزی ۲ بار هر بار یک فنجان یک ساعت بعد از غذا بخورید.

در آب گرم حمام برگ ریحان بریزید تا هم خنک کننده تن خسته‌تان باشد و هم آرام‌بخش اعصابتان .

شوید:

در امریکا مرسوم است از شوید براي آرامش اعصاب و کاهش درد استفاده می‌شود.

گل سرخ:

در مطالب قبل درباره اثر فوق‌العاده گلاب و گل سرخ برای آرامش اعصاب و افزایش نشاط گفته‌ایم.

می‌توانید گاهی هم عصاره گل سرخ را در بینی‌تان بچکانید تا هم اعصابتان آرام شود، هم روحیه بهتری پیدا کنید و هم خواب راحت‌تری داشته باشید.

گل گاوزبان:

دم‌نوش گل گاوزبان هم باعث آرامش اعصاب می‌شود هم خواب راحت.

۱۰ تا ۲۰ گرم برگ خشک گیاه را در هزار گرم آب جوش بریزید و بگذارید دم بکشد و بعد از صاف کردن با عسل یا نبات میل کنید.

اگر گرم مزاج هستید به دم‌نوشتان کمی لیموعمانی هم اضافه کنید.

عرق طارونه:

عرق طارونه هم مقوی اعصاب و آرام‌بخش است و خواب‌آوری قوی است.

قبل از هر غذا یک لیوان عرق طارونه میل کنید.

آویشن:

توی این فصل سرما آویشن دم کنید و بخورید تا هم اعصابتان آرام شود هم سرما نخورید.

کرفس:

اگر هم اعصابتان خرد است هم اضافه وزن دارید آب کرفس فراموشتان نشود. روزانه یک لیوان آب کرفس هم باعث لاغری می‌شود هم خواب‌آور و آرام‌بخشی درجه یک است و هم فشار خون را به حد نرمال می‌رساند.

relax

گل نرگس:

بوییدن گل نرگس هم برای آرامش اعصاب خوب است هم برای افسردگی و جلوگیری از آلزایمر و تقویت حافظه.

جعفری:

خوردن سبزی جعفری با ساقه اعصابتان را تسکین می‌دهد. پس جعفری را در سبزی خوردن کنار ریحان قرار دهید و با ساقه‌اش مصرف کنید.

چای به:

یکی از وعده‌های چای روزانه‌تان را به چای به اختصاص دهید تا هم اعصابتان را آرام کند هم خستگی‌تان را در کند و هم معده و قلب و اعصاتان را تقویت کند.

حالا که فصل به است خوب است خودتان دست به کار درست کردن چای به شوید. چند تا به را بشویید و نازک خلالی کنید. بعد بگذارید خشک شود، مثل درست کردن برگه خشک شده میوه‌های دیگر است. بعد می‌توانید برای اینکه رنگ چای به‌تان به چای سیاه نزدیک‌تر شود برگه‌های خشک شده را چند ثانیه تفت دهید.

عطر و طعم بی‌نظیر و خواص عالی چای به را از دست ندهید.

می‌توانید برای اینکه چای به‌تان طعم و بو و خواص لیمو را هم داشته باشد بعد از خلالی کردن، به‌ها را ۲۴ ساعت در آب لیمو بخیسانید بعد بگذارید خشک شود و تفتش بدهید.

خوردن این دم‌نوش هم باعث آرامش اعصابتان می‌شود.

به‌لیمو:

 به‌لیمو بهتان آرامش اعصاب هدیه می‌کند.

۵ گرم برگ خشک به‌لیمو را در دو فنجان آب جوش بریزید و بگذارید دم بکشد. به‌لیمو میگرن و سرگیجه و تپش قلب را هم تسکین می‌دهد و خستگی را هم از تنتان به در می‌کند.

اسبروله معطر:

در فرانسه معمول است گیاه خشک اسبروله را گرفته خرد کرده و یک قاشق سوپخوري از آن را در ۲۲۰گرم آب جوش مدت ۱۵ دقیقه دم می‌کنند و موقع خواب می‌خورند. این دم‌کرده ضد اسپاسم است و براي رفع بی‌خوابی بسیار مؤثر.

در امریکا مخلوطی از اسبروله معطّر، توت‌فرنگی سیاه جنگلی و برآمدگی زیر گل نسترن و یا گل سرخ، برگ تمشک جنگلی، دارچین، کیوي و گل ساعتی را به صورت دمکرده با عس و لیمو تازه براي آرامش اعصاب و رفع بی‌خوابی می‌خورند.

سلامت و آرام باشد.

مقالات مرتبط

از بین بردن موهای زاید از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما این سوال را داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد استفاده کنیم.

رژیم جدیدی گرفته‌ایم یا تازه شروع به ورزش کرده‌ایم اما اولین تاثیری که در ظاهرمان می‌بینیم لاغر شدن صورت است و زار و نزار به نظر‌رسیدن.

همه ما تا به حال، حداقل به یکی از انواع عفونت دچار شده‌ایم. از گلو درد، دندان درد و جوش های چرکی گرفته تا عفونت های پر دردسرتر مثل عفونت ادراری.

میگرن از آن کابوس‌های تمام نشدنی است که برخی مجبورند سالیان سال با آن دست و پنجه نرم کنند و ساعات زیادی زجر و عذاب را تحمل کنند

شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند.

بعضی از افراد همیشه با مشکل “جوش” سرو کار دارند. بعضی هم وقتی جوش می‌زنند  می‌فهمند که قرار است به یک مهمانی حسابی دعوت شوند!

گیاهان دارویی و داروهای گیاهی برای پیشگیری و درمان زخم معده- مانند بسیاری از بیماری های مزمن دیگر- پیشنهادات قابل اطمینانی دارند.

سنگ کلیه یکی از سخت‌ترین بیماری‌های رایج بین افراد است. به طور مععمول خیلی‌ها را می‌شناسیم که حداقل یک بار دچار سنگ کلیه شده‌اند

راه حل همه چیز در طبیعته…

آنچه دیگران بیشتر خواندند

با ما در تماس باشید

درباره ما

ارتباط با ما

از بین بردن موهای زاید یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما همیشه این سوال را در سر داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد بدن استفاده کنیم که سخت، دردناک، پرهزینه و وقت‌گیر نباشد و در عین حال پوستمان را زیبا کند و بر سلامتی‌مان تاثیری مثبتی بگذارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه بی بی عطار می باشد.

 شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی کاربردی و طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند. بعضی هم تحت شرایط مختلف شاهد ریزش و ضعیف شدن موهای نازنینشان هستند.ممکن است حرص و جوش زیادی خورده باشید

سه نوع زیره داریم که شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند: زیره سیاه، زیره سبز، و زیره کوهی.زیره به طور کلی طبع گرم و خشک دارد به همین علت استفاده مداوم و زیادش برای افرادی که طبع گرم دارند مضر است و برای بهره‌مندی از منافع آن باید برای افراد گرم مزاج زیره را در سرکه بخیسانیم و بعد مصرف کنیم.

بی بی عطار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

خوانا نیست؟ یکی دیگه! captcha txt

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.