واجبی بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد

از بین بردن موهای زاید یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما همیشه این سوال را در سر داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد بدن استفاده کنیم که سخت، دردناک، پرهزینه و وقت‌گیر نباشد و در عین حال پوستمان را زیبا کند و بر سلامتی‌مان تاثیری مثبتی بگذارد. طب سنتی به شما واجبی یا نوره را پیشنهاد می‌کند. استفاده از واجبی یا نوره روشی است که علاوه بر زدودن موهای زائد بدن بر سلامت جسم و جان شما نیز تاثیری مثبت دارد.

واجبی، نوره یا داروی نظافت از زمان‌های بسیار دور برای زدودن موهای زائد مورد استفاده مردمان قرار می‌گرفته است. پیامبر گرامی اسلام و امامان بزرگوار، بسیار بر استفاده از واجبی تاکید کرده‌اند. پیامبر استفاده از واجبی را یک روز در میان توصیه کرده است و حتی فرموده است که اگر فردی بیشتر از ۲۰ روز بود که از واجبی استفاده نکرده بود و پولی هم برای خریدش نداشت آن پول را به حساب خدا قرض کند تا پاک و پاکیزه بماند و اگر کسی بیش از چهل روز از واجبی استفاده نکرد و موهای زائد بدن را نزدود، کرامتی ندارد و انگار که اصلا مسلمان نیست.

اما واجبی چیست و از چه ترکیباتی ساخته شده است؟ واجبی پودری است شامل مخلوطی از ترکیبات دارای آهک، فسفر و گوگرد که وقتی با آب مخلوط می‌کنیم و بر سطح پوست می‌گذاریم موجب از بین رفتن موهای زاید بدن می‌شود. مخلوط پودر واجبی اصل بوی بسیار نامطبوعی دارد که ناشی از وجود گوگرد و آرسنیک در آن است اما تنفس همین بو می‌تواند نوعی شیمی درمانی طبیعی را در بدن شما باعث شود. آرسنیک موجود در پودرهای واجبی اصل بسیار سمی است به همین خاطر باید به درستی از دسترس کسانی که مصرف درست این ماده را نمی‌دانند دور بماند، ولی همین آرسنیک اگر وارد خون نشود سمی نخواهد بود و تازه خاصیت ضد سرطانی هم به خود می‌گیرد به همین دلیل است که ماده اصلی داروهای شمیمی درمانی آرسنیک است.

تحقیقات نشان داده که استفاده از واجبی اصل از بروز انواع سرطان‌ها مخصوصا سرطان سینه، در زنانی که برای زدودن موهای زیر بغل  از واجبی استفاده می‌کنند، و سرطان خون و پوست در همه افراد جلوگیری می‌کند.

استفاده از واجبی باعث جلوگیری از رماتیسم می‌شود.

واجبی پوست شما را نرم و لطیف می‌کند و از ایجاد تیرگیِ زیر بغل و ناحیه تناسلی جلوگیری می‌کند.

واجبی خاصیت ضد قارچی داشته و عفونت‌های قارچی پوستتان را نابود می‌کند. همین خاصیت ضد قارچی و ضد میکروبی واجبی است که پیشگیری و درمان عفونت‌های واژینال در زنان را تسهیل می‌کند و از ایجاد بوی بد در دستگاه تناسلی خانم‌ها جلوگیری می‌کند.

واجبی به طور کلی باعث تقویت قوای بدن و ارتقای زیبایی و در نتیجه تقویت قوای جنسی در زن و مرد و افزایش تمایل همسران به یکدیگر می‌شود.

همچنین در روایات مختلف آمده است که واجبی یکی از چهار داروی اصلی است و از خوره، پیسی و آکله جلوگیری می‌کند. واجبی در روایات دشمن پریشانی و جنون است و غم و اندوه را از دل پاک می‌کند.

اما چگونه از واجبی استفاده کنیم؟

در همان ابتدای امر باید توجه داشته باشید که واجبی را از عطاری‌های مورد اطمینان بخرید که همان واجبی اصل باشد و آرسنیک آن را خارج نکرده باشند. دوم اینکه در محیطی خنک و کوچک از واجبی استفاده کنید و از بوی بد آن نترسید. همین بوی بد است که این همه خواص را به دنبال دارد. پودر را با مقداری آب مخلوط کنید انقدر که مخلوطی خمیری به شما بدهد. سعی کنید در استفاده از واجبی از دستکش یا کاردک استفاده کنید. واجبی اگر مدت زیادی روی ناخن بماند ناخن‌هایتان را بیش از حد نرم و شکننده می‌کند. بعد یک لایه از مخلوط را روی پوستتان بمالید. توجه داشته باشید که پوستتان نباید خیس و یا نمدار باشد. قبل از استفاده از واجبی با یک حوله محل‌هایی از بدن که احتمال عرق می‌دهید را نیز خشک کنید. سعی کنید در هنگام استفاده از واجبی زیاد آب را باز نگذارید که حمام بخار نکند. وقتی یک لایه از واجبی خمیری شده را روی پوست گذاشتید سه تا پنج دقیقه صبر کنید تا کار خودش را انجام دهد. بعد با همان کاردک از اولین محلی که واجبی را گذاشتید شروع به زدودن موها کنید. موها به راحتی جدا می‌شوند و می‌ریزند. بعد از پاک کردن بدن از واجبی بدنتان را خوب با آب بشویید. مراقب باشید که یک جا را دوبار پشت سر هم واجبی نگذارید و حواستان باشد زمان از دستتان در نرود. زیاد ماندن واجبی رو پوست باعث ایجاد عارضه ای شبیه سوختگی می‌شود.

نکات:

۱-زنان باردار برای استفاده از واجبی با پزشک خود مشورت کنند.

۲- برای بهتر استفاده کردن از خاصیت ضد سرطانی آرسنیک در هنگام استفاده کمی از واجبی را به نوک بینی‌تان بمالید تا بتوانید خوب ببوییدش.

۳- طبق برخی روایات استفاده از واجبی در روز جمعه مستحب و چهارشنبه مکروه است.

۴- می‌توانید برای لطیف‌تر کردن پوست و خوشبو کردن بدن بعد از استفاده از واجبی بدنتان را با گلاب ماساژ دهید. یا اگر می‌پسندید تن‌تان را حنا بگذارید.

سالم و زیبا باشید.

با عضویت در کانال تلگرام ما از آخرین مقالات مطلع شوید.

مقالات مرتبط

هر یک از ما حق داریم که به چهره و اندام دلخواه خود برسیم. طب سنتی هم در این زمینه بیکار ننشسته و برای هر مسئله‌ای راه حلی پیش روی ما گذاشته است.

رژیم جدیدی گرفته‌ایم یا تازه شروع به ورزش کرده‌ایم اما اولین تاثیری که در ظاهرمان می‌بینیم لاغر شدن صورت است و زار و نزار به نظر‌رسیدن.

همه ما تا به حال،به یکی از عفونت ها دچار شده‌ایم. از گلو درد، دندان درد و جوش های چرکی گرفته تا عفونت های پر دردسرتر مثل عفونت ادراری.

میگرن از آن کابوس‌های تمام نشدنی است که برخی مجبورند سالیان سال با آن دست و پنجه نرم کنند و ساعات زیادی زجر و عذاب را تحمل کنند

شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند.

بعضی از افراد همیشه با مشکل “جوش” سرو کار دارند. بعضی هم وقتی جوش می‌زنند  می‌فهمند که قرار است به یک مهمانی حسابی دعوت شوند!

گیاهان دارویی و داروهای گیاهی برای پیشگیری و درمان زخم معده- مانند بسیاری از بیماری های مزمن دیگر- پیشنهادات قابل اطمینانی دارند.

سنگ کلیه یکی از سخت‌ترین بیماری‌های رایج بین افراد است. به طور مععمول خیلی‌ها را می‌شناسیم که حداقل یک بار دچار سنگ کلیه شده‌اند

راه حل همه چیز در طبیعته…

آنچه دیگران بیشتر خواندند

با ما در تماس باشید

درباره ما

ارتباط با ما

از بین بردن موهای زاید یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما همیشه این سوال را در سر داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد بدن استفاده کنیم که سخت، دردناک، پرهزینه و وقت‌گیر نباشد و در عین حال پوستمان را زیبا کند و بر سلامتی‌مان تاثیری مثبتی بگذارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه بی بی عطار می باشد.

 شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی کاربردی و طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند. بعضی هم تحت شرایط مختلف شاهد ریزش و ضعیف شدن موهای نازنینشان هستند.ممکن است حرص و جوش زیادی خورده باشید

سه نوع زیره داریم که شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند: زیره سیاه، زیره سبز، و زیره کوهی.زیره به طور کلی طبع گرم و خشک دارد به همین علت استفاده مداوم و زیادش برای افرادی که طبع گرم دارند مضر است و برای بهره‌مندی از منافع آن باید برای افراد گرم مزاج زیره را در سرکه بخیسانیم و بعد مصرف کنیم.

بی بی عطار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

خوانا نیست؟ یکی دیگه! captcha txt

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.