معجزه گیاهان دارویی برای درمان عفونت

در مقاله‌های قبلی در مورد عفونت حرف زدیم. وقتی بدن ما مورد حمله عوامل خارجی از جمله، میکروب‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها قرار می‌گیرد ما دچار عفونت شده‌ایم. در مبحث قبل درباره ۱۰ خوراکی ضدعفونی کننده و موثر در درمان عفونت صحبت کردیم حال می‌خواهیم چند گیاه دارویی را که در درمان انواع عفونت‌ها کاربرد دارند به شما معرفی کنیم تا اگر با اسم این گیاهان روی جلد داروهای گیاهی مواجه شدید یا اگر خواستید با استفاده از گیاهان دارویی در مقابل عفونت‌ها بایستید از قبل چیزهایی بدانید.

  • اوکالیپتوس خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و دشمن عفونت‌های دستگاه تنفسی است. اسانس و بخور اکالیپتوس برای درمان عفونت‌های دستگاه تنفسی و عفونت‌های ناشی از سرماخوردگی مفید است. برای تهیه بخور اکالیپتوس باید مشتی از برگهای اکالیپتوس را خرد بکنیم و در آب ریخته و بجوشانیم یا یکی دو قطره از اسانس اکالیپتوس را در آب ریخته استنشاق کنیم. در موارد سرما خوردگی و آنفولانزا می‌شود از دم‌کرده برگهای اکالیپتوس نیز استفاده کرد. دو قاشق مرباخوری برگ‌های اکالیپتوس را در یک پیمانه آب جوش بریزید و بگذارید ده دقیقه خیس بخورد و دو پیمانه در روز میل کنید. البته باید در استفاده از اکالیپتوس احتیاط کرد و مصرف زیادش ممکن است با عوارضی همراه باشد.
  • گیاه اکیناشیا در مقابله با انواع عفونت‌های قارچی، میکروبی و ویروسی مفید است و آنتوبیوتیکی طبیعی مثل پنیسیلین در خود دارد و از طریق افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن به از بین بردن انواع عفونت‌ها کمک می‌کند. می‌توانید از تنطور یا جوشانده این گیاه برای رفع انواع عفونت‌ها استفاده کنید. برای تهیه جوشانده باید دو قاشق مرباخوری از ریشه گیاه را در ۲۲۰ گرم آب جوش آورده و سپس بگذارید یک ربعی برای خودش ریز ریز جوش بخورد. سپس روزی سه فنجان از آن مصرف کنید. برای تهیه اکیانشیا حتما به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید.
  • گیاه باروسما برای درمان عفونت ادراری توصیه می‌شود. برای تهیه دم کرده این گیاه دو قاشق مرباخوری از برگ‌های خشک خرد شده گیاه را در ۲۲۰ گرم آب جوش ریخته و بگذارید ۲۰ دقیقه ای خیس بخورد. دم کرده گیاه باروسما را تا سه لیوان در روز می‌توان مصرف کرد. زمانی که باروسما می‌خورید حتما موز یا سبزیهای تازه را در کنار این داروی گیاهی مصرف کنید تا پتاسیم بدنتان کم نشود.
  • پوست ریشه زرشک با افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن، برای درمان انواع عفونت‌ها از جمله عفونت مجاری ادراری، عفونتهای قارچی دستگاه تناسلی زنان و عفونت‌های مربوط به دستگاه گوارش بسیار تاثیرگذار است. برای تهیه جوشانده این گیاه نصف قاشق مرباخوری گرد پوست خشک شده گیاه را در یک لیوان آب جوش ریخته و نیم ساعت می گذاریم تا آرام آرام بجوشد و بعد از سرد شدن روزی یک لیوان مصرف می‌کنیم. باید توجه داشت که استفاده از این گیاه دارویی باید حتما زیر نظر پزشک صورت گیرد.
  • برای درمان بیماری‌ها و عفونت‌های دهان و لثه، مضمضه عصاره خارخاسک با عسل بسیار مجرب است، ولی نباید بیشتر از بیست گرم در هر بار از خارخاسک خورد.‌
  • گیاه صبر نیز برای درمان عفونت‌ها مخصوصا عفونت‌های پوستی مفید است. ژل برگ گیاه صبر برای درمان عفونت‌های پوستی و جلوگیری از عفونت کردن زخم های عمیق و همچنین برای درمان عفونت‌های قارچی دستگاه تناسلی زنان کاربرد دارد. برای مصرف باید برگ گیاه را به صورت طولی از وسط ببریم تا ژلش بیرون بیاید و آن وقت آن ژل را روی پوست کاملا تمیز شده قرار دهیم.
  • گیاه پنیرک نیز یک ضد عفونی کننده قوی است. برای درمان عفونت ادراری، برونشیت و عفونتهای سرخک و مخملک میتوان از دم کرده این گیاه استفاده کرد.برای تهیه دم کرده، ۴۰ گرم از گیاه را در یک لیتر آب جوش می ریزیم و می گذاریم ده دقیقه ای دم بکشد و روزی سه بار یک فنجان می‌خوریم.
  • برای استفاده از گیاه بان در رفع عفونت‌های خونی باید سرشاخه‌ها، برگ‌های جوان، گل‌ها و میوه‌های نارس گیاه را خوب بجوشانند و بخورند. همچنین خوردن برگهای جوان بان به صورت نجوشیده خاصیت آنتی بیوتیک و ضد باکتری دارد.
  • اگر گیاه یولاف را هر روز صبح و عصر مصرف کنید هم خاصیت کاهنده کلسترول و ضد سرطان روده دارد و هم عفونت‌ها مخصوصا عفونت مربوط به روده‌ها را از بین می‌برد.
  • گیاه رازک نیز یکی از ضد عفونت‌های مهم است. برای پیشگیری از ابتلا به انواع عفونت از رازک استفاده کنید. حتی اگر در حین کار دستتان برید چند گل تازه رازک را با دست له کرده و بعد از تمیز کردن قسمت زخم، روی آن بگذارید تا ضدعفونی شود.
  • عفونت

گیاهان دارویی بسیار زیادی هستند که خاصیت های فوق العاده ای در درمان عفونت‌ها دارند. اگر بخواهیم به صورت گذرا و فقط برای اینکه فعلا با اسم برخی از این گیاهان دارویی آشنا شویم :

*برای افزایش مقاومت عمومی بدن در مقابل عفونت‌ها و بیماری‌ها:

پوست درخت کالر

ساقه زیر زمینی گیاه سنبل رومی

کبابه چینی

پوست ریشه درخت زیتون تلخ، برگ‌ها و گل‌هایش

گل میخک

کاسنی وحشی

*برای درمان عفونت‌های معده و روده:

عصاره انگور فرنگی

*برای درمان عفونت‌های مربوط به مجاری ادراری:

کبابه چینی

انگور خرس

*برای درمان عفونت‌های قارچی پوست:

پوست، ریشه و ساقه های گیاه افلنجه

*برای درمان عفونت‌های دستگاه تنفسی:

جوشانده ریشه گیاه بهمن پیچ

سنجد تلخ

*برای درمان عفونت‌های دستگاه عصبی:

دم‌کرده برگ‌ها و سرشاخه‌های گلدار گیاه برجانسف

*برای درمان عفونت‌های مثانه:

میوه سرو کوهی

اسانس گیاه پیر بهار

*برای ضد عفونی کردن زخم‌ها:

قطرم

حال که با برخی از ضدعفونی کننده‌های قوی گیاهی آشنا شدیم در مطالب بعد سعی می کنیم هر یک این گیاهان فوق العاده را بیشتر معرفی کنیم.

با عضویت در کانال تلگرام ما از آخرین مقالات مطلع شوید.

مقالات مرتبط

از بین بردن موهای زاید از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما این سوال را داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد استفاده کنیم.

رژیم جدیدی گرفته‌ایم یا تازه شروع به ورزش کرده‌ایم اما اولین تاثیری که در ظاهرمان می‌بینیم لاغر شدن صورت است و زار و نزار به نظر‌رسیدن.

همه ما تا به حال، حداقل به یکی از انواع عفونت دچار شده‌ایم. از گلو درد، دندان درد و جوش های چرکی گرفته تا عفونت های پر دردسرتر مثل عفونت ادراری.

میگرن از آن کابوس‌های تمام نشدنی است که برخی مجبورند سالیان سال با آن دست و پنجه نرم کنند و ساعات زیادی زجر و عذاب را تحمل کنند

شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند.

بعضی از افراد همیشه با مشکل “جوش” سرو کار دارند. بعضی هم وقتی جوش می‌زنند  می‌فهمند که قرار است به یک مهمانی حسابی دعوت شوند!

گیاهان دارویی و داروهای گیاهی برای پیشگیری و درمان زخم معده- مانند بسیاری از بیماری های مزمن دیگر- پیشنهادات قابل اطمینانی دارند.

سنگ کلیه یکی از سخت‌ترین بیماری‌های رایج بین افراد است. به طور مععمول خیلی‌ها را می‌شناسیم که حداقل یک بار دچار سنگ کلیه شده‌اند

راه حل همه چیز در طبیعته…

آنچه دیگران بیشتر خواندند

با ما در تماس باشید

درباره ما

ارتباط با ما

از بین بردن موهای زاید یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما همیشه این سوال را در سر داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد بدن استفاده کنیم که سخت، دردناک، پرهزینه و وقت‌گیر نباشد و در عین حال پوستمان را زیبا کند و بر سلامتی‌مان تاثیری مثبتی بگذارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه بی بی عطار می باشد.

 شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی کاربردی و طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند. بعضی هم تحت شرایط مختلف شاهد ریزش و ضعیف شدن موهای نازنینشان هستند.ممکن است حرص و جوش زیادی خورده باشید

سه نوع زیره داریم که شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند: زیره سیاه، زیره سبز، و زیره کوهی.زیره به طور کلی طبع گرم و خشک دارد به همین علت استفاده مداوم و زیادش برای افرادی که طبع گرم دارند مضر است و برای بهره‌مندی از منافع آن باید برای افراد گرم مزاج زیره را در سرکه بخیسانیم و بعد مصرف کنیم.

بی بی عطار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

خوانا نیست؟ یکی دیگه! captcha txt

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.