هفت میوه ضد سرطان

در دنیای ترسناکی که تقریبا همه چیز تنمان را به سرطان تهدید می‌کند آشنایی با چند میوه که مانند چند سلحشور دلاور از بدنمان در مقابل سرطان محافظت می‌کنند و حتی گاه سرطان را درمان می‌کنند بسیار ضروری است.

این شما و این هفت میوه معجزه‌گر:

انجیر

تحقیقات علمی جدید یک باور کهن و قدیمی را دایر به اینکه انجیر یک ماده خوراکی ضد سرطان است تأیید می‌کند.

دانشمندان ژاپنی در توکیو یک ماده شیمیایی ضد سرطان از انجیر جدا کرده و آن را براي کنترل سرطان به کار برده‌اند.

محققان ژاپنی آزمایشی علمی را در مورد انسان طرح و اجرا نمودند. در این آزمایش چند دوز به اصطلاح نوعی عرق انجیر را از طریق خوراکی به اشخاص مبتلا به سرطان دادند که در درمان آنها مؤثر بود. چندي بعد در آزمایش دیگري خود ماده شیمیایی انجیر را به بیماران مبتلا به سرطان تزریق نمودند که نتیجه مثبت آن خیلی بیشتر بود. در این

آزمایش درست ۵۵ درصد از بیمارانی که مبتلا به سرطان پیشرفته بودند پس از تزریق چندین دوز از مشتقات بنزآلدئید موجود در انجیر بهبود یافتند، ۷ نفر از آنها کاملا و به کلی خوب شدند و ۲۹ نفر به‌طور نسبی درمان شدند و بقیه بیمارانی که از این ماده به آنها تزریق شده بود مدت خیلی بیشتري زندگی کردند.

انجیر-2

پرتقال

کارشناسان مؤسسه ملی سرطان امریکا معتقدند علت اینکه سرطان معده در امریکا کم و نادر می‌باشد این است که در تمام ماه‌هاي سال پرتقال و مرکبات در دسترس مردم است و عموما اغلب مصرف می‌کنند. پرتقال این خاصیت خود را مدیون وجود ویتامین C است.

به علاوه نشان داده شده است اشخاصی که خیلی به پرتقال و سایر میوه‌ها علاقه‌مند هستند و زیاد می‌خورند خیلی کمتر از سایرین به سرطان مبتلا می‌شوند.

در یک آزمایش به منظور مقایسه نرخ ابتلاي به سرطان در اشخاصی که خیلی فراوان پرتقال می‌خورند با اشخاصی که خیلی کم می‌خورند روشن شده است، خطر ابتلاي به سرطان به خصوص سرطان ناي در اشخاصی که زیاد پرتقال می‌خورند ۵۰ درصد کمتر از اشخاصی است که کم می‌خورند و یا نمی‌خورند.

در یک پژوهش علمی در سوئد نشان داده شده است اشخاصی که به مرکبات و هویج خیلی علاقه دارند و زیاد می‌خورند داراي کمترین نرخ ابتلا به سرطان لوز المعده می‌باشند.

orange-king-of-fruits

توت‌فرنگی

دانشمندان معتقدند که توت‌فرنگی ممکن است از سرطان پیشگیري نماید.

محققان ایتالیایی اعلام کرده‌ا‌ند که توت‌فرنگی قادر است از تشکیل یکی از نیرومندترین گروه عوامل سرطانزا به نام نیتروسامین‌ها جلوگیري نماید.

به علاوه توت‌فرنگی از نظر برخی انواع پولیفنول‌ها بسیار غنی می‌باشد. پولیفنول‌ها ترکیبات شیمیایی هستند که با سرطان می‌جنگند و ضد اکسیدکننده‌ها می‌باشند.

در تحقیقی که روي گروهی متشکل از ۱۲۷۱ نفر امریکایی میانسال در نیوجرسی در مورد سرطان به عمل آمده نشان داده می‌شود که توت‌فرنگی یکی از دو ماده خوراکی است که نرخ ابتلاي به سرطان را کاهش می‌دهد. در این تحقیق روشن شده است گروهی که مقدار زیادي توت‌فرنگی می‌خورند سه بار کمتر از گروهی که توت‌فرنگی نمی‌خورند یا کم می‌خورند مبتلا به سرطان می‌شوند.

Strawberry-1

طالبی

در بررسی‌هاي اپیدمیولوژي که ضمن آن رژیم‌هاي مختلف غذایی از نظر آثار مبارزه با سرطان مقایسه می‌شوند، طالبی در ردیف سایر گیاهان و مواد خوراکی ضد سرطان مانند مرکبات و سبزي‌هاي سبز و نارنجی خواص ضد سرطانی از خود نشان می‌دهد.

مثلا در پژوهشی که روي ۱۲۷۱ نفر از ساکنین ایالت ماساچوست امریکا در سنین حدود ۶۶ سال به عمل آمده مشاهده

شده است که بین آنها عده‌اي که بیشترین مقدار میوه‌ها و سبزيهاي زرد و نارنجی و طالبی می‌خورده‌اند کمترین نرخ ابتلاء به سرطان را دارا بوده‌اند.

دانشمندان این خاصیت طالبی را مدیون مقدار زیادي مواد شیمیایی ضد سرطان کاروتنوئید که در طالبی یافت می‌شود، می‌دانند.

طالبی1

زردآلو

طبق تحقیقات علمی جدید زردآلو در ردیف بالاي لیست میوه‌ها و سبزي‌هاي ضد سرطان بخصوص ضد سرطان ریه و شاید هم سرطان لوز المعده جاي دارد. هر دو نوع سرطان یاد شده در ارتباط با سیگار کشیدن هستند.

علت این اثر مفید وجود مقدار زیادي ماده شیمیایی بتاکاروتن در زردآلو و سایر میوه‌ها و سبزي‌هاي نارنجی و سبز تیره می‌باشد که براي پیشگیري و تا حدودي نیز کنترل انواعی از سرطان‌ها بخصوص سرطان ریه و پوست بسیار مؤثر است.

توصیه دانشمندان این است که براي داشتن بیشترین نتیجه، بهتر است برگه زردآلو خورده شود زیرا تراکم و غلظت بتاکاروتن در آن خیلی بیشتر از زردآلوي تازه است.

زردآلو-2000x1500

سیب

خوردن سیب طبیعی تازه و رسیده به‌طور کامل و با پوست آثار ضد سرطان دارد.

همیشه سعی شود که سیب با پوست خورده شود و خوب جویده شود و سیب شیرین و رسیده و تازه باشد. پوست سیب از نظر پکتین خیلی غنی است ولی در عصاره سیب مقدار خیلی کمی پکتین وجود دارد در حدي که نمیتوان انتظار داشت کلسترول و فشار خون را کاهش دهد و قند خون را متعادل سازد. همچنین در عصاره سیب یا آب سیب عوامل شیمیایی ضد سرطان بسیار کم است.

Malus pumila936

گریپ‌فروت

اصولا تمام مرکبات و از جمله گریپ‌فروت به‌طور مسلم داراي توانایی ضد سرطان هستند. دانشمندان معتقدند در مناطقی که ساکنین آن مقدار زیادي مرکبات می‌خورند معمولا ابتلاي به سرطان خیلی کم است.

دانشمندان سوئدي در مطالعات و تحقیقات مربوط به رژیم‌هاي غذایی مشهور هستند. در تحقیقی ۱۹۸۶ ماده غذایی گروهی را مورد مطالعه قرار دادند. در این گروه عده‌اي مبتلا به سرطان لوزالمعده بوده و عده‌ا‌ي سالم. پس از تجزیه و تحلیل انواع رژیم‌هاي مختلف دریافتند که مرکبات و هویج مؤثرترین مواد غذایی براي حمایت از سرطان انسان هستند.

اشخاصی که تقریبا هر روز مرکبات می‌خورند احتمال ابتلاي به سرطان در آن‌ها خیلی کمتر است. هلندي‌ها نیز به نظیر این نتیجه دست یافته‌اند و معتقدند که رژیم مرکبات در کاهش خطر ابتلاي به سرطان معده بسیار مؤثر است.

Citrus_paradisi_(Grapefruit,_pink)_white_bg

سلامت باشید.

مقالات مرتبط

از بین بردن موهای زاید از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما این سوال را داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد استفاده کنیم.

رژیم جدیدی گرفته‌ایم یا تازه شروع به ورزش کرده‌ایم اما اولین تاثیری که در ظاهرمان می‌بینیم لاغر شدن صورت است و زار و نزار به نظر‌رسیدن.

همه ما تا به حال، حداقل به یکی از انواع عفونت دچار شده‌ایم. از گلو درد، دندان درد و جوش های چرکی گرفته تا عفونت های پر دردسرتر مثل عفونت ادراری.

میگرن از آن کابوس‌های تمام نشدنی است که برخی مجبورند سالیان سال با آن دست و پنجه نرم کنند و ساعات زیادی زجر و عذاب را تحمل کنند

شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند.

بعضی از افراد همیشه با مشکل “جوش” سرو کار دارند. بعضی هم وقتی جوش می‌زنند  می‌فهمند که قرار است به یک مهمانی حسابی دعوت شوند!

گیاهان دارویی و داروهای گیاهی برای پیشگیری و درمان زخم معده- مانند بسیاری از بیماری های مزمن دیگر- پیشنهادات قابل اطمینانی دارند.

سنگ کلیه یکی از سخت‌ترین بیماری‌های رایج بین افراد است. به طور مععمول خیلی‌ها را می‌شناسیم که حداقل یک بار دچار سنگ کلیه شده‌اند

راه حل همه چیز در طبیعته…

آنچه دیگران بیشتر خواندند

با ما در تماس باشید

درباره ما

ارتباط با ما

از بین بردن موهای زاید یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما همیشه این سوال را در سر داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد بدن استفاده کنیم که سخت، دردناک، پرهزینه و وقت‌گیر نباشد و در عین حال پوستمان را زیبا کند و بر سلامتی‌مان تاثیری مثبتی بگذارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه بی بی عطار می باشد.

 شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی کاربردی و طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند. بعضی هم تحت شرایط مختلف شاهد ریزش و ضعیف شدن موهای نازنینشان هستند.ممکن است حرص و جوش زیادی خورده باشید

سه نوع زیره داریم که شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند: زیره سیاه، زیره سبز، و زیره کوهی.زیره به طور کلی طبع گرم و خشک دارد به همین علت استفاده مداوم و زیادش برای افرادی که طبع گرم دارند مضر است و برای بهره‌مندی از منافع آن باید برای افراد گرم مزاج زیره را در سرکه بخیسانیم و بعد مصرف کنیم.

بی بی عطار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

خوانا نیست؟ یکی دیگه! captcha txt

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.