درمان گیاهی قند خون

افرادی که دچار بیماری قند خون یا دیابت هستند دو دسته‌اند. دسته اول آنهایی که به طور ژنتیکی از کودکی دچار این بیماری‌اند. یعنی بدنشان در ساختن هورمون کنترل‌کننده قند خون به نام “انسولین” مشکل دارد. یا اینکه در دسته دوم قرار می‌گیرند. کسانی ک در سنین بالا، یا سلول‌هایشان در جذب انسولین دچار مشکل می‌شود یا پانکراسشان نمی‌تواند درست و حسابی انسولین تولید کند. فرد، عضو هر کدام از دسته‌های بالا باشد باید بتواند به نحوی قند خونش را کنترل کند تا دچار انواع عوارض این بیماری نشود. در کنار کنترل مداوم قند خون و استفاده از راهبردهایی که پزشک معالج در اختیار فرد قرار می‌دهد، در پیش گرفتن یک سبک زندگی سالم و رژیم غذایی مناسب در کنترل این بیماری می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. این مقاله به شما کمک می‌کند بفهمید چه کارهایی را باید به برنامه روزانه‌تان اضافه کنید، رژیم غذایی‌تان را چگونه تغییر دهید و در صورت نیاز کدام داروهای گیاهی را تهیه کنید تا از ابتلا به بیماری قند خون در امان بمانید و در صورت مواجهه با آن چگونه از خودتان مراقبت کنید.

  • ورزش کنید. روزانه حداقل ۳۰ دقیقه ورزش کنید تا قند خونتان بهتر تنظیم شود.
  • از استرس دوری کنید. استرس برای همه قسمت‌های بدنتان ضرر دارد.
  • وعده‌های غذایی‌تان را خورد کنید تا با بالا و پایین رفتن یک باره قند خون، حالتان به هم نخورد.
  • حواستان به میزان کربوهیدراتی که دریافت می‌کنید باشد. شیرینی، ماکارونی، سیب زمینی و محصولات آرد سفید، هم کم و هم زیاد مصرف کردنش برایتان ضرر دارد. پس یک برنامه غذایی درست و حسابی و دقیق بچینید.
  • ماهی و مرغ را یادتان نرود.
  • این مواد غذایی برای کنترل و تنظم قند خونتان بسیار موثرند:

پیاز: خوردن پیاز تولید و ترشح انسولین را در بدن مثل داروهایی مانند تولبوتامید یا اوریناز تحریک می‌کند ولی بر عکس این داروها عوارض جانبی ندارد. البته ماده موثره کنترل قند خون پیاز، فرار است و در اثر بخار، خاصیتش را از دست می‌دهد. پس پیاز تازه بخورید.

دیابت

سویا، لوبیا، نخودفرنگی، یولاف و سایر بقولات: از تنظیم کننده‌هاي جالب انسولین در بدن هستند .دلیل آن این است که لوبیا قند خون راخیلی آهسته و بتدریج بالا می‌برد و در نتیجه بدن انسان حتی با تولید مقدار کمتري انسولین خواهد توانست آن را کنترل کند و به علاوه این گیاهان موجب می‌شوند که گیرنده‌هاي انسولین بیشتري روي سطح سلول‌ها پدید آید و در نتیجه هورمون انسولین جاي فرود و استقرار بیشتري روي سطح سلول‌ها یافته و امکان بیشتري براي نفوذ در سلول‌ها  خواهد داشت.

بادام‌زمینی: بین ۵۰ نوع خوراکی گیاهی که مورد تحقیق قرار گرفته‌اند، مغز بادام‌زمینی در افزایش قند خون در پایین‌ترین ردیف قرار دارد، و از این نظر براي اشخاص مبتلا به دیابت غذاي قابل توصیه‌اي است.

سیب: سیب را برای کاهش قند خون و افزایش مدت سیری با پوست میل کنید. البته خود عصاره سیب از تحریک‌کننده های سریع انسولین و کاهش‌دهنده سریع قند خون است که می‌تواند در موارد اورژانسی کارساز باشد.

عناب: دیابتی‌ها بهتر است روزی ۵ عدد عناب نوش جان کنند.

توت خشک: افرادی دیابتی بهتر است با چایشان به جای قند از توت خشک استفاده کنند که کاهنده قند خون است.

نان جو: هر روز دو تا سه تکه نان جو نوش جان کنید تا تولید و ترشح انسولین را تنظیم کند.

از دیگر گیاهانی که حتما باید در رژیم غذایی فرد دیابتی باشد: سیر، هویج، چای سبز و سیاه، کنگر، ریواس، شوید، کرفس و تخم کرفس، سبوس گندم و …

چند نسخه طب سنتی برای درمان دیابت و کاهش سریع قند خون:

آب شلغم: برای کاهش قند خون روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ گرم آب شلغم خام بخورید.

برگ گردو: ۱۵ تا ۲۰ گرم برگ گردو را در هزار گرم آب جوش دم کنید که در کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت بسیار موثر است.

برگ زیتون:  عصاره برگ زیتون تاثیر قابل توجهی در کاهش قند خون دارد.

  • همچنین می‌توانید روزی سه تا چهار بار، ۸ گرم برگ زیتون خورد شده را در یک استکان آب بریزید ۵ تا ۱۰ دقیقه بجوشانید، بعد از صاف کردن و سرد شدن میل کنید. این جوشانده پایین‌آورنده سریع قند خون است.

مریم‌گلی: جوشانده ۱۰ گرم برگ مریم‌گلی در ۱۰۰ گرم سرکه به سرعت قند خون را کاهش می‌دهد.

جین‌سینگ: جین‌سینگ به طور کلی همه چیز را در بدنتان به تعادل می‌رساند. روزانه یک قاشق مرباخوری گرد ریشه جین سینگ را به مدت یک ماه میل کنید.

قره قاط سرخ: خوردن دم‌کرده برگ قره قاط سرخ با داشتن نوعی انسولین گیاهی قند خون را کاهش می‌دهد.

دارچین: کاهنده قند خون است. آب و دارچین را مخلوط کنید و وقتی قندتان بالاست نوش جان کنید.

دیابت

 دستور مصرف عرقیات گیاهی کاهنده قند خون :

عرق آلوئه ورا قبل از هر غذا نصف استکان.

عرق باباآدم قبل از هر غذا یک استکان.

عرق برگ زیتون قبل از هر غذا یک استکان.

عرق برگ گردو قبل از هر غذا یک استکان.

عرق دارچین بعد از هر غذا نصف استکان.

عرق رزماری قبل از هر غذا یک استکان.

سایر گیاهان دارویی کاهنده قند خون: بومادران، گزنه، برگ بابا آدم و …

سلامت باشید.

با عضویت در کانال تلگرام ما از آخرین مقالات مطلع شوید.

مقالات مرتبط

از بین بردن موهای زاید از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما این سوال را داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد استفاده کنیم.

رژیم جدیدی گرفته‌ایم یا تازه شروع به ورزش کرده‌ایم اما اولین تاثیری که در ظاهرمان می‌بینیم لاغر شدن صورت است و زار و نزار به نظر‌رسیدن.

همه ما تا به حال، حداقل به یکی از انواع عفونت دچار شده‌ایم. از گلو درد، دندان درد و جوش های چرکی گرفته تا عفونت های پر دردسرتر مثل عفونت ادراری.

میگرن از آن کابوس‌های تمام نشدنی است که برخی مجبورند سالیان سال با آن دست و پنجه نرم کنند و ساعات زیادی زجر و عذاب را تحمل کنند

شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند.

بعضی از افراد همیشه با مشکل “جوش” سرو کار دارند. بعضی هم وقتی جوش می‌زنند  می‌فهمند که قرار است به یک مهمانی حسابی دعوت شوند!

گیاهان دارویی و داروهای گیاهی برای پیشگیری و درمان زخم معده- مانند بسیاری از بیماری های مزمن دیگر- پیشنهادات قابل اطمینانی دارند.

سنگ کلیه یکی از سخت‌ترین بیماری‌های رایج بین افراد است. به طور مععمول خیلی‌ها را می‌شناسیم که حداقل یک بار دچار سنگ کلیه شده‌اند

راه حل همه چیز در طبیعته…

آنچه دیگران بیشتر خواندند

با ما در تماس باشید

درباره ما

ارتباط با ما

از بین بردن موهای زاید یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما همیشه این سوال را در سر داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد بدن استفاده کنیم که سخت، دردناک، پرهزینه و وقت‌گیر نباشد و در عین حال پوستمان را زیبا کند و بر سلامتی‌مان تاثیری مثبتی بگذارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه بی بی عطار می باشد.

 شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی کاربردی و طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند. بعضی هم تحت شرایط مختلف شاهد ریزش و ضعیف شدن موهای نازنینشان هستند.ممکن است حرص و جوش زیادی خورده باشید

سه نوع زیره داریم که شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند: زیره سیاه، زیره سبز، و زیره کوهی.زیره به طور کلی طبع گرم و خشک دارد به همین علت استفاده مداوم و زیادش برای افرادی که طبع گرم دارند مضر است و برای بهره‌مندی از منافع آن باید برای افراد گرم مزاج زیره را در سرکه بخیسانیم و بعد مصرف کنیم.

بی بی عطار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

خوانا نیست؟ یکی دیگه! captcha txt

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.