با خوردن این مواد غذایی از سرطان پیشگیری کنید

بیایید به این فکر کنیم که روزانه چقدر در معرض ابتلا به سرطان قرار داریم: خوردن انواع خوراکی‌های سرطان‌زایی که جزو عادات غذایی‌مان شده، بودن در معرض هوای آلوده شهرهای بزرگ، اعتیاد به دخانیات، هجوم سهمناک انواع اشعه‌ها و امواج، استرس و اضطرابی که تمام مدت تحمل می‌کنیم و سبک زندگی‌هایمان که خیلی از اوقات با ساعت فیزیولوژیک و توانمندی تنمان در تعارض است همه و همه سلول‌های کوچکمان را برای ابتلا به سرطان تحریک می‌کند. اما علم روز به ما پیشنهاد می‌کند برای مقابله با حجمه عوامل سرطان‌زا علاوه بر تصحیح سبک زندگی، با خوردن انواع خوراکی‌های ضدسرطان به اندازه کافی، از خودمان مراقبت کنیم.

معرفی چند خوراکی ضدسرطان:

اسفناج

اسفناج طبق نظر اغلب دانشمندان یکی از گیاهانی است که ظرفیت ضد سرطانی آن خیلی بالا و براي پیشگیري ابتلاي به سرطان به سلطان گیاهان معروف است. اسفناج که از سبزی‌هاي داراي رنگ سبز تیره است، همراه با هویج در صدر لیست خوراکی‌هاي ضد سرطان جاي دارد و طبق تحقیقات دانشمندان در کاهش نرخ ابتلاي به سرطان مؤثر است، بخصوص در پیشگیري سرطان کولون، سرطان رکتوم، سرطان معده، سرطان پروستات، سرطان حنجره و حلق، سرطان مخاط رحم، سرطان گردن، سرطان مري و به‌ویژه سرطان ریه نقش والایی دارد.

تحقیقات علمی نشان می‌دهد اشخاصی که هر روز یک خوراك اسفناجی می‌خورند حتی معتادین به دخانیات خیلی کمتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به سرطان  قرار دارند. دانشمندی از محققان دانشگاه جان هاپکینز در تحقیقات خود نشان می‌دهد اشخاصی که مقدار بتاکاروتن خون آنها زیاد است در مقابل ابتلاي به سرطان بسیار مقاوم‌تر از سایرین هستند. در یک مطالعه علمی که دانشمندان در ایتالیا انجام دادند، مشاهده شده است که اسفناج قدرت چشمگیري در سد کردن و متوقف نمودن پیشروي یکی از مقتدرترین عوامل سرطانزا به نام نیتروزامین دارد. پس اسفناج فراموشتان نشود.

Pile of baby spinach

پیاز

. پیاز به علت ترکیبات گوگردي که دارد از مواد ضد سرطان می‌باشد. محققان در مرکز تحقیقات بیمارستان اندرسن و موسسه تومور، ماده‌اي به نام پروپیلسولفاید در پیاز یافته‌اند که از فعال شدن مواد سرطانزا جلوگیري می‌کند.

خرفه

تحقیقات دانشمندان نشان داده است که در خرفه ماده شیمیایی بسیار جالب به نام اسید چرب اومگا۳ وجود دارد. این همان چربی معروف است که در روغن ماهی یافت می‌شود و عامل مؤثّري براي کاهش کلسترول و فشارخون است و از این نظراست  که این گیاه را در ردیف گیاهان ارزشمند ضد سرطان و ضد فشارخون قرار می‌دهد و به علاوه داراي مقدار قابل ملاحظه‌اي ویتامین c می‌باشد که آن هم از ضد اکسیدکننده‌هاست و ضد عوامل سرطان‌زا می‌باشد.

سیر

در بین طیف و گروه مواد ضد سرطان، سیر ستاره آن‌هاست. از سال‌ها  قبل پزشکان روسی از سیر و عصاره سیر بر ضد تومورها در انسان استفاده می‌کرده‌اند و نتایج موفقیت‌آمیزي داشته‌اند. مصرف سیر تازه در رژیم غذایی انسان در یک آزمایش موجب شده است که سرطان‌هاي پستان بهبود یابد.

برای استفاده از سیر تازه به صورت روزانه و جلوگیری از بوی بد دهان عده‌اي توصیه می‌کنند که با خوردن یک فنجان قهوه غلیظ بوي سیر از دهان خیلی کم می‌شود. برخی خوردن کمی عسل با ماست و یا یک گیلاس شیر را تجویز می‌کنند. دستوري که خیلی معمول و راحت است جویدن مقداري جعفري است زیرا ماده کلروفیل جعفري بوي سیر را از بین می‌برد و عده‌اي خوردن و جویدن مقداري چاي خشک و یا خوردن یک سیب را تجویز می‌کنند.

نکته: سیر حتی الامکان باید تازه مصرف شود به طوري که سیر تازه که از مزرعه شخصی برداشت شده و همان روز مصرف شود اثرش خیلی بیشتر است تا سیري که کهنه شده باشد.

شلغم

طبق تحقیقات جدید بین المللی غده شلغم و برگ شلغم از خوراکی‌هاي گیاهی بسیار مؤثر در پیشگیري سرطان هستند.

توجه: هر روز که شلغم می‌خورید یک مقدار از آن را خام و یا بخارپز مصرف کنید زیرا پختن با آب مقداري از گلوکوزینولات‌های ضد سرطان رااز بین می‌برد.

کدو

تخم کدو و گوشت کدو هر دو داراي خواص درمانی براي پیشگیري سرطان هستند. چند سال قبل در لهستان و در همان زمان درمؤسسه ملی بهداشت امریکا محققان در تخم کدو مواد شیمیایی کشف کردند که جریان تشکیل و رشد سرطان را مهار می‌کند. این مواد شیمیایی از گروه مهارکننده‌هاي جدیدي هستند به نام عمومی مهارکننده‌هاي پروتئاز تریپسین که فعالیت ویروس‌ها و همچنین آثار ترکیبات شیمیایی مولد سرطان را در بستر روده‌ها خنثی و متوقف می‌نمایند.

مطلب مهم‌تر آن است که کدو چه نوع کدوي سبز تابستانه و چه کدوي حلوایی به خصوص آن نوع کدوحلوایی که به رنگ نارنجی تیره هستند منبع غنی از مواد ضد سرطان به نام کاروتنوئید شامل مقدار زیادي بتاکاروتن می‌باشند.

کدوحلوایی با رنگ نارنجی تیره از گیاهانی است که براي پیشگیري انواع سرطان مفید است. مطالعات گسترده‌اي نشان می‌دهد که خطر ابتلا به سرطان ریه و ناي و معده و مثانه و حنجره و پروستات را کاهش می‌دهد.

در تحقیقاتی که بین مردان اهالی نیوجرسی امریکا که همه آنها سالها عادت به دخانیات داشتهاند به عمل آمده، نشان داده شده است که مصرف سه گیاه هویج سیب زمینی شیرین و کدو حلوایی آثار محسوسی در مبارزه و پیشگیري سرطان ریه داشته است. توصیه محققان و دانشمندان گیاه‌درمانی و غذادرمانی این است که همه اشخاص به خصوص آن هایی که عادت به مصرف دخانیات دارند ضمن اینکه این عادت را ترك می‌کنند و یا حد قل کاهش می‌دهند و همچنین اشخاصی که در اطراف این افراد زندگی می‌کنند باید مقدار بیشتري از این نوع گیاهان نظیر کدوحلوایی و هویج و سیب زمینی شیرین بخورند.

کلم

صادقانه و با صراحت می‌توان گفت اگر کسی را مأمور کنند، داروخانه یا شفاخانه طبیعت را به دنبال یافتن دارویی که بر ضد سرطان مؤثر باشد وارسی کند، هیچ ماده‌اي را بهتر و مؤثرتر از کلم یا گل‌کلم و یا سایر انواع کلم نخواهد یافت.

 

گوجه فرنگی

مردم هاوائی بیش از هر ناحیه‌اي در دنیا معروف به مصرف گوجه‌فرنگی هستند و در بین آنها سرطان معده از سایر نقاط جهان کمتر دیده می‌شود. در نروژ نیز که مردم گوجه‌فرنگی زیاد می‌خورند نرخ سرطان ریه کمتر است. در امریکا نیز که تا حدودي گوجه‌فرنگی زیاد مصرف می‌شود خطر ابتلاء به سرطان پروستات کمترین است و به طور کلی در کشورهایی که گوجه‌فرنگی زیاد خورده می‌شود مردم کمتر به انواع سرطان مبتلا می‌شوند.

در یک تحقیق علمی که در مورد ۱۴۰۰۰ مرد امریکایی و ۳۰۰۰ نفر مرد نروژي به عمل آمده نشان داده شده است که خوردن گوجه‌فرنگی یا هویج یا کلم در پیشگیري سرطان ریه اثر بسیار مفید داشته است. نتیجه این تحقیقات تأیید میکند که اگر بیش از۴۰ بار در ماه از گیاهان فوق خورده شود در مقایسه با اینکه یک بار و کمتر در ماه مصرف شود، احتمال مبتلا شدن به سرطان بسیار کمتر خواهد بود.

نخود فرنگی

نخودفرنگی نیز مانند سایر حبوبات منبع غنی از ترکیبات شیمیایی ضد سرطان به نام مهارکنندههاي پروتئاز است، بنابراین خوردن نخودفرنگی براي سرکوبی فعالیت برخی ویروس‌ها و همچنین مبارزه با مواد شیمیایی سرطان‌زا در روده‌ها کمک می‌کند. در نتیجه ممکن است براي پیشگیري برخی انواع سرطان و رفع عفونت‌ها مؤثر باشد.

در یک تحقیق علمی نشان داده شده است که خوردن نخودفرنگی در کاهش نرخ ابتلاي به سرطان پروستات تأثیر داشته است.

1146275_275

هویج:

هیجان‌انگیزترین جنبه شفابخش هویج تأثیر بسیار زیاد آن در کاهش خطرات برخی از شدیدترین و غیرقابل‌درمان‌ترین انواع سرطان به خصوص سرطان ریه و سرطان لوزالمعده می‌باشد. تحقیقات زیادي نشان داده است که حتی خوردن مقدار مختصري هویج و به خصوص خوردن ماده بتاکاروتن موجود در هویج، در کاهش سرعت رشد سرطان و در برخی موارد حتی در از هم گسیختن مکانیسمی که منشأ شروع بدخیم شدن سلول‌ها می‌باشد تأثیر محسوسی دارد. در اغلب تحقیقات مربوط به مبارزه با سرطان، هویج در صدر خوراکی‌هاي مورد بررسی قرار دارد.

مثلا در یک تحقیق علمی دقیق سوئدي در سال ۱۹۸۶ ، هویج به عنوان یکی از دو ماده خوراکی طبیعی که در پیشگیري سرطان لوزالمعده نقش بسیار مؤثري دارد معرفی شده است. ماده خوراکی دوم در این تحقیق مرکبات بوده است. وارد کردن هویج در رژیم غذایی روزانه تقریبا احتمال ابتلاي به سرطان لوزالمعده را به صفر می‌رساند.

دکتر مریلین منکس که از محققان معروف سرطان است در تحقیقات خود دریافته است افرادي که مقدار بتاکاروتن در خون آنها کمتر است در مقایسه با اشخاصی که این ماده در خون آنها زیاد است چهار برابر بیشتر احتمال داشته که ده سال بعد سلول‌هاي فلسی شکل آغازکننده تومورهاي بدخیم در ریه آنها ظاهر شود.این نوع سرطان بیشتر در ریه معتادین به سیگار بروز میکند.

به همین ترتیب گروهی از محققان در یکی از دانشگاه‌هاي ایالتی نیویورك در شهر بافلو در تحقیقات خود دریافتند مردانی که بیشتر از خوراکی‌هاي حاوي مقدار زیادي کاروتن، نظیر هویج استفاده می‌کنند تقریبا کمتر از ۵۰ درصد دیگران احتمال ابتلاء به این نوع سرطان دارند.

دکتر منکس معتقد است اگر تنها روزانه یک هویج متوسط بیشتر خورده شود ممکن است سالیانه از بروز حدود پانزده تا بیست هزار مورد مرگ در اثر سرطان ریه در امریکا پیشگیري شود.

براي اینکه از حد اکثر خاصیت حیاتی ضد سرطان هویج استفاده شود همیشه مقداري از هویج مصرف روزانه به صورت پخته خورده شود. زیرا پختن موجب آزاد شدن کاروتن‌ها می‌شود. منظور از پختن هویج زیاد پختن و له شدن نیست بلکه در پختن هویج باید از بخار استفاده شود و منظور بخارپز است آن هم فقط در مدت کوتاه ۱۵ دقیقه حرارت بخار داده شود. له شدن هویج موجب از دست رفتن بتاکاروتن می‌شود.

نکته مهم: این تصور که اگر هویج بخورید دیگر میتوانید سیگار را ترك نکنید تصور باطلی است. هویج جانشینی براي ترك سیگار نیست زیرا اگر مثلا هویج ۵ برابر خطر ابتلاء به سرطان ریه را کاهش می‌دهد ولی ادامه سیگار کشیدن و استعمال دخانیات ده برابر این خطر را افزایش می‌دهد.

لوبیا:

طبق تحقیقات دانشمندان به طور کلی حبوبات حامل مقادیر زیادي از مهارکننده‌هاي پروتئازهستند.

عوامل تولید تومور در هر سلول طبیعی و سالم همیشه وجود دارند و هرگاه به طریقی فعّال شوند تولید تومور سرطانی می‌نمایند. دانشمندان معتقدند همه حبوبات ممکن است مانند لوبیا در پیشگیري از تقسیم سلولی در جهت سرطانی شدن، و همچنین براي جلوگیري از گسترش تومورها مؤثر باشند. و از نظر این خاصیت به خصوص گیاهان خانواده لگومینوز نظیر لوبیا و نظائر آن نقش بسیار مهمی دارند و در حقیقت این گیاهان تا حدودي اثري شبیه اثر شیمی درمانی در منکوب کردن فرآیندهاي سرطانی از خود بروز می‌دهند.

در مواردي که سرطان در مرحله متاستاز یعنی انتشار قرار گرفته باشد شاید دیگر خوردن مواد حاوي مهارکننده‌هاي پروتئاز آثار قاطعی نداشته باشد ولی به هرحال در این موارد نیز آزمایش‌ها نشان داده است که اگر به مقدار زیاد خورده شوند تا حدودي خاصیت ضد سرطانی خود را ابراز می‌دارند.

لوبیا همچنین از نظر ترکیباتی به نام لینان منبع غنی می‌باشد. این ترکیبات خود از عوامل ضد سرطان هستند که آن‌ها را باکتري‌هاي کولون به موادي شبیه هورمون تبدیل می‌کنند که به عقیده عده‌اي از دانشمندان بر ضد سرطان کولون و پستان مؤثرند.

برنج

برنج نظیر سایر دانه‌ها منبع غنی از مهارکننده‌هاي پروتئاز است که در به تأخیر انداختن رشد سرطان بسیار مؤثر می‌باشد.

یکی از دانشمندان امریکایی مصرف سرانه انواع غذاها را از نظر اثري که در پیشگیري بیماري‌ها دارند مطالعه نموده و دریافته است اشخاصی که رژیم غذایی روزانه آنها بیشتر از برنج همراه حبوبات و ذرت شیرین است کمترین نرخ ابتلا به بیماري سرطان کولون و پستان و پروستات را دارند.

ذرت

ذرت مانند سایر دانه‌هاي گیاهی داراي مواد شیمیایی معروف به مهارکننده‌هاي پروتئاز می‌باشد و در یک تحقیق علمی گسترده بین المللی، دانشمندان دریافته‌اند که رژیم غذایی ذرت شیرین نظیر سایر دانه‌ها، مانند برنج و حبوبات در کاهش نرخ مرگ و میر در اثر سرطان کولون، سرطان پستان و سرطان پروستات بسیار مؤثر است.

2015

سویا

سویا از راه‌هاي مختلفی در تأمین و بازیابی سلامتی انسان نقش دارد. نشانه‌هايی علمی در دست است که سویا در تنظیم سطح انسولین قند خون و فعالیت روده‌ها براي دفع منظم کمک می‌کند و براي پیشگیري انواع سرطان بخصوص سرطان معده بسیار مؤثر است.

سبوس گندم

سبوس گندم مهم‌ترین و مؤثرترین ماده طبیعی براي رفع یبوست است و به عقیده غالب کارشناسان و دانشمندان رفع یبوست پایه اصلی پیشگیري بواسیر، واریس، فتق و تا حدودي سرطان روده بزرگ می‌باشد.

مهم‌ترین خاصیت سبوس گندم این است که حجم و غلظت مدفوع و سهولت دفع را افزایش می‌دهد و این به نظر دانشمندان مهم‌ترین عامل مبارزه با یبوست است و باعث کاهش خطر سرطان کولون می‌باشد.

نظریه این است که اگر شما بیشتر از الیاف گیاهی غلات نظیر الیاف گیاهی که در سبوس گندم است استفاده کنید احتمالا شانس ابتلاء به سرطان رکتوم کاهش می‌یابد. دکتر جان ویسبرگر و همکارانش در بنیاد بهداشت امریکا طی مطالعات خود مشاهده کرده‌اند که روستاییان فنلاند به رغم اینکه ضمن غذاي روزانه مقدار زیادي لبنیات چرب مصرف می‌کنند، چون درعین‌حال از غلات کامل یعنی غلات با پوست و نان و آرد کامل سبوس نگرفته استفاده می‌نمایند، به نظر می‌رسد در مقابل سرطان رکتوم و کولون مصون باشند. به همین ترتیب به نظر می‌رسد مصرف نان کامل یعنی نانی که با آرد سبوس نگرفته غلات درست می‌شود در شمال سوئد، به رغم غذاهاي خیلی چرب که مصرف می‌کنند از علل اصلی عدم ابتلاي ساکنین آن دیار به سرطان باشد. رمز سلامتی آن‌ها طبق نظر دانشمندان، دفع منظم و بیشتر مدفوع می‌باشد. دکتر ویسبرگر مدعی است که سرطان روده بزرگ به نسبت معکوس با مقدار بیشتر مدفوع تناسب دارد. یعنی در اشخاصی که مقدار مدفوع بیشتر و دفع منظم‌تر است، سرطان کولون کمتر است.

نکات:

  1. معمولا هرچه سبوس کمتر کوبیده و نرم شود یعنی هرچه درشت‌تر باشد اثرش بیشتر است.
  2. سعی شود که سبوس به تدریج به غذا اضافه شود یعنی از مقدار کم شروع و به تدریج کم کم مقدار آن زیاد شود و هیچوقت از ابتدا مقدار زیادي سبوس خورده نشود.

۳٫میزان مصرف سبوس:  به عنوان ملین حدود سه قاشق سوپ‌خوري بزرگ در روز به ‌طور متوسط سبوس براي اصلاح یبوست مزمن کافی است. اگر دو برابر این مقدار خورده شود ممکن است ایجاد اسهال نماید. توجه شود که اشخاص مختلف در مورد مقدار مصرف سبوس بسیار متفاوت هستند.

۴٫کسانی که بیماری‌های مربوط به سیستم گوارش را تجربه کرده‌اند برای مصرف سبوس با پزشک خود مشورت کنند.

یولاف

یولاف منبع غنی از ترکیبات شیمیایی مهارکننده‌هاي پروتئاز است. مهارکننده‌هاي پروتئاز مواد شیمیایی هستند که در کاهش فعالیت برخی از انواع ویروس‌ها و همچنین بعضی از مواد شیمیایی سرطان‌زا در بستر روده‌ها مؤثرند. بنابراین به نظر می‌رسد که یولاف داراي نیروي ضد عفونت و همچنین ضد سرطان است بخصوص در مواردي که منشا این ناراحتی‌ها روده‌ها باشد. تأثیر یولاف در حجیم کردن و قالبی کردن مدفوع و تسهیل دفع نیز، به این گیاه خاصیت ضد سرطان روده بزرگ و ضد بواسیر می‌دهد.

روغن زیتون

ساکنین جزیره کرت بیش از هر ملتی در رژیم غذایی خود از انواع مواد چربی استفاده می‌کنند و معمولا غذاهاي خیلی چرب می‌خورند و در حدود ۴۵ درصد کالري حاصل از رژیم غذایی روزانه آن‌ها از چربی‌ها می‌باشد. حد اقل ۳۳ درصد آن از روغن زیتون است. با این رژیم غذایی پرچربی انتظار همه این است که ساکنین جزیره کرت بیش از سایر مردم دنیا دچار بیماري‌هاي قلبی شوند ولی برعکس، اهالی جزیره کرت یکی از گروه‌هاي نادري در دنیا هستند که با وجود مصرف چربی زیاد کمتر از هر گروه دیگر به بیماري‌هاي قلبی و سرطان مبتلا میشوند. دلیل آن این است که اهالی جزیره کرت بیش از اکثر مردم دنیا روغن زیتون مصرف می‌کنند. در جزیره کرت روغن زیتون خیلی زیاد و مثل آب مصرف می‌شود و مصرف سرانه روغن زیتون در این جزیره بیش از هر نقطه‌اي در دنیا می‌باشد.

تأثیر روغن زیتون در داخل سلول‌هاي انسان، جدار سلول‌ها را مقاوم کرده و در برابر حملات و آسیب‌هاي رادیکال‌هاي آزاد مخرّب که به‌طور سرگردان در بدن وجود دارند حفظ و حمایت می‌نماید، به این ترتیب که مواد ضد اکسیدکننده‌ها که در روغن زیتون به مقدار زیاد وجود دارند، سلول‌هاي بدن انسان جذب کرده و موجب می‌شوند که فرسایش و پیري سلول به تأخیر بیفتد و سلول‌ها مدت طولانی‌تري زنده و فعال بمانند و بیشتر بتوانند در برابر حملات اکسیدکننده‌ها که موجب ایجاد اختلال سلولی می‌شود بجنگند و نگذارند زمینه براي ایجاد سرطان مناسب شود.

olive-oil-bibiattar

چای

دانشمندان که چاي را از نظر بررسی خواص درمانی زیر ذرّه‌بین تحقیق قرار داده‌اند در چاي سبز و سیاه که در چین و هند و سایر مناطق با اقلیم‌هاي مشابه کاشته می‌شود و رایج‌ترین نوشابه مردم دنیا می‌باشد، خواص متعدد درمانی یافته‌اند که شاید هیچیک از آن خواص مورد توجه و شناخت مردم مصرف‌کننده آن نمی‌باشد. چاي داراي مواد شیمیایی متعددي می‌باشد که ویروس‌ها و باکتري‌ها را از بین می‌برند و فعالیت عوامل سرطانزا را خنثی می‌سازند و فشار خون و کلسترول زیاد را کاهش می‌دهند و رگ‌هاي خونی را حمایت می‌کنند.

دانشمندان هر سال که از عمر پژوهشی آنها می‌گذرد بیشتر به ضد سرطان بودن چاي معتقد می‌شوند. تحقیقات نشان می‌دهد همان انواع تانن‌هاي موجود در چاي که ویروس‌ها و باکتري‌ها را از بین می‌برد، می‌تواند پیشرفت انواعی سرطان را نیز متوقف نماید.

درژاپن که دانشمندان مرتبا با تلاشی قابل تحسین درصدد پیدا کردن ضد سرطان‌هاي طبیعی خوراکی هستند و تحقیقات دامنه‌داري انجام می‌دهند. معتقدند که تا به حال چاي یا به عبارت روشن‌تر چاي سبز مقام اول را احراز نموده است.

بین صدها نوع گیاهی که دانشمندان ژاپنی در یک برنامه وسیع مطالعاتی به منظور یافتن بهترین و مؤثرترین گیاه ضد موتاسیون سلولی تحت بررسی قرار دادند چای سبز در آزمایشگاه نیرومندترین اثر را داشته است.

اشخاصی که معمولا چاي سبز مینوشند نرخ ابتلاي به سرطان معده در آن‌ها خیلی کمتر از سایر اشخاص است.

محققان کانادایی در مرکز تحقیقات کلمبیاي انگلیس نیز دریافته‌اند که چاي بر علیه تشکیل نیتروزامین‌ها مبارزه می‌کند.

(نیتروزامین‌ها دسته‌اي از عوامل نیرومند سرطانزا هستند که در جانوران آزمایشگاهی موجب ایجاد انواع سرطان می‌شوند).

چاي و قهوه داراي مقدار زیادي فنولیک اسید هستند و فنولیک اسیدها مواد ضد عوامل سرطانزا و ضد اکسیدکننده‌ها می‌باشند. چاي و قهوه هر دو تشکیل نیتروزامین را حتی در انسان متوقف کرده‌اند.

به علاوه تحقیقات جدید علمی دیگري در ژاپن، روسیه و هند نشان می‌دهد که چاي ممکن است بدن انسان را از آثار زیان‌آور تشعشعات در درازمدت حفظ کند.

توصیه‌ها:

۱٫چاي سبز در تحقیقات مختلف از نظر خواص درمانی آثاري قويتر از چاي سیاه نشان داده است.

  1. گر به دلایل پزشکی خاصی کافئین براي شخصی مناسب نیست ممکن است از چاي‌هاي بدون کافئین استفاده نمود. گرفتن کافئین از برگهاي چاي اثري در ظرفیت درمانی سایر ترکیبات شیمیایی چاي نمی‌گذارد.
  2. همواره سعی شود چاي داغ خورده نشود. دلایلی در دست است که خوردن چاي خیلی داغ( نظیر هر نوع نوشابه خیلی داغ)ممکن است به مخاط گلو و ناي آسیب برساند و منجر به سرطان شود. در یک تحقیق جدیدي که در هند انجام شده دیده شده است اشخاصی که زیاد چاي میخورند بیشتر مستعد ابتلاي سرطان ناي هستند. تا چند سال قبل دانشمندان تصور می‌کردند شاید در چاي عاملی وجود دارد که موجب سرطان ناي می‌شود ولی حالا معتقدند که این ضرر چاي مربوط به چاي داغ خوردن است. در ژاپن به مردم اخطار و اعلام خطر می‌شود که از خوردن چاي داغ پرهیز کنند.

پس بیایید با خوردن این مواد غذایی در دسترس و ارزان به صورت روزانه و صحیح از سرطان پیشگیری کنیم.

سلامت باشید.

مقالات مرتبط

از بین بردن موهای زاید از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما این سوال را داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد استفاده کنیم.

رژیم جدیدی گرفته‌ایم یا تازه شروع به ورزش کرده‌ایم اما اولین تاثیری که در ظاهرمان می‌بینیم لاغر شدن صورت است و زار و نزار به نظر‌رسیدن.

همه ما تا به حال، حداقل به یکی از انواع عفونت دچار شده‌ایم. از گلو درد، دندان درد و جوش های چرکی گرفته تا عفونت های پر دردسرتر مثل عفونت ادراری.

میگرن از آن کابوس‌های تمام نشدنی است که برخی مجبورند سالیان سال با آن دست و پنجه نرم کنند و ساعات زیادی زجر و عذاب را تحمل کنند

شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند.

بعضی از افراد همیشه با مشکل “جوش” سرو کار دارند. بعضی هم وقتی جوش می‌زنند  می‌فهمند که قرار است به یک مهمانی حسابی دعوت شوند!

گیاهان دارویی و داروهای گیاهی برای پیشگیری و درمان زخم معده- مانند بسیاری از بیماری های مزمن دیگر- پیشنهادات قابل اطمینانی دارند.

سنگ کلیه یکی از سخت‌ترین بیماری‌های رایج بین افراد است. به طور مععمول خیلی‌ها را می‌شناسیم که حداقل یک بار دچار سنگ کلیه شده‌اند

راه حل همه چیز در طبیعته…

آنچه دیگران بیشتر خواندند

با ما در تماس باشید

درباره ما

ارتباط با ما

از بین بردن موهای زاید یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما همیشه این سوال را در سر داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد بدن استفاده کنیم که سخت، دردناک، پرهزینه و وقت‌گیر نباشد و در عین حال پوستمان را زیبا کند و بر سلامتی‌مان تاثیری مثبتی بگذارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه بی بی عطار می باشد.

 شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی کاربردی و طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند. بعضی هم تحت شرایط مختلف شاهد ریزش و ضعیف شدن موهای نازنینشان هستند.ممکن است حرص و جوش زیادی خورده باشید

سه نوع زیره داریم که شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند: زیره سیاه، زیره سبز، و زیره کوهی.زیره به طور کلی طبع گرم و خشک دارد به همین علت استفاده مداوم و زیادش برای افرادی که طبع گرم دارند مضر است و برای بهره‌مندی از منافع آن باید برای افراد گرم مزاج زیره را در سرکه بخیسانیم و بعد مصرف کنیم.

بی بی عطار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

خوانا نیست؟ یکی دیگه! captcha txt

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.