گیاهان دارویی ضد سرطان

آشنایی با برخی گیاهان دارویی که در جهان برای پیشگیری و درمان سرطان استفاده می‌شود به ما کمک می‌کند که در کنار استفاده از داروهای شیمیایی با استفاده آگاهانه از گیاهان دارویی بازگشت سلامتی‌مان را سرعت بخشیم.

تخم خربزه

در فیلیپین از کوبیده تخم خربزه براي درمان سرطان و افزایش ترشحات عادت ماهیانه استفاده می‌کنند و می‌خورند.

شاهدانه

گیاه شاهدانه مسکن واقعی و موثري براي درد شکم است و براي سرطان‌ها و زخم‌ها اثر شفابخش دارد.

زنجبیل

در مطالعاتی که دانشمندان ژاپنی به منظور مقایسه خواص انواع گیاهان انجام دادند، نشان داده شده است که زنجبیل شبیه یک دسموتاژن از تغییرات سلولی در اثر موتاسیون که منجر به سرطان می‌شود جلوگیري می‌نماید.

زنجبیل

درخت ابریشم

در چین پوست ساقه و شاخه‌هاي درخت را در بهار و یا پاییز کنده و آماده می‌کنند، به این ترتیب که شاخه‌هاي کوچک را قطع کرده پوست آن را کنده و آن را پیچیده و در آفتاب خشک می‌کنند، داروي حاصل از آن کمی شیرین، مسکن، ضد درد و آرامبخش است و جریان گردش خون را تنظیم می‌کند و معمولا براي سرطان ریه توصیه می‌شود.

قسط شیرین

در هندوچین ساقه زیرزمینی و ریشه قسط شیرین را براي رفع سؤ هاضمه و در موارد کولیک و اسهال خونی مصرف می‌کنند به علاوه آن را در موارد سرطان معده بسیار مفید می‌دانند.

مامیران کبیر

در کره از شاخه و برگ‌هاي مامیران کبیر براي معالجه سرطان معده استفاده می‌شود.

در چین و ژاپن مامیران کبیر یکی از اجزاء عمده دارویی است که براي معالجه سرطان معده به کار می‌رود.

زردان

ریشه گیاه زردان تلخ است و تونیک و براي معالجه سرطان مؤثر است.

فاخره

از جوشانده پوست ریشه فاخره براي تسکین درد دندان و دردهاي سرطانی استفاده می‌شود.

پای گرگ

گرد پاي گرگ مشابه پودر تالک به عنوان خشککننده و تسکیندهنده استفاده می‌شود و برای درمان برخی از ناراحتی‌هاي پوستی، رفع خارش پوست، اکزما و سرطان پوست استفاده می‌شود.

شبدر قرمز

در امریکا دم کرده گل هاي شبدر قرمز براي تصفیه خون تجویز می‌شود و در موارد سرطان معده و گلو، سیاه سرفه و انواع اسپاسم‌ها اثر بسیار معالجی دارد. در موارد سرطان گلو از غرغره آن استفاده می‌شود.

گل میخک

در کره از تمام اندام هوایی گیاه میخک براي رفع اکزما و سرطان پوست استفاده می‌شود.

dianthus flowers

انجیر چسب

در هندوچین از میوه و برگه‌اي آن براي معالجه سرطان استفاده می‌شود.

چوب چینی

این گیاه نیز برای درمان انواع سرطان کارساز است.

شوکران کبیر

معمولا شوکران کبیر را براي درمان اقسام سرطان تجویز می‌نمایند و در اقسام تومورهاي خنازیري نتایج خوب داده است.

آبرون کبیر

گیاه آبرون کبیر در مورد عادت ماهیانه دردناك زنان جوان اثر مسکّن دارد و در موارد سرطان رحم نیز توصیه می‌شود.

پای خر

بهترین نوع گیاه پای خر که در بازار عرضه می‌شود به رنگ ارغوانی مایل به قرمز است. این دارو شیرین، گزنده و گرم کننده، به عنوان داروي بسیار مؤثري براي رفع ناراحتی‌هاي ریه مورد توجه است. براي آسم، سرطان ریه و خروج اخلاط خونی از ریه تجویز می‌شود.

*اشخاص با سابقه الکلیسم و یا اشخاصی که مبتلا به نوعی از بیماري‌هاي کبدي هستند به هرحال بهتر است که از

مصرف پاي خر خودداري کنند.

اسفرزه

محققان معتقدند تأثیري که خوراکی‌هاي داراي مقدار زیادي الیاف گیاهی و فایبر در کاهش ریسک سرطان کولورکتال یعنی ناحیه فصل مشترك کولون و رکتوم دارند، بر مبناي قالبی و حجیم شدن و منظم شدن دفع مدفوع است. انجمن سرطان امریکا هم خوردن خوراکی‌هاي داراي مقدار زیادي الیاف گیاهی و فایبر نظیر اسفرزه را براي کمک به جلوگیري از این نوع سرطان توصیه می‌نماید.

به عنوان ملیّن و کاهنده کلسترول و احتمالا پیشگیري سرطان، اسفرزه فی نفسه نقشی ندارد بلکه خاصیت ورم کردن و تولید لعاب زیاد آن است که این آثار را ایجاد می‌کند. پس اگر اسفرزه خورده شود و به قدر کافی آب زیاد خورده نشود، روده‌ها ورم کرده و چون آب مدفوع کاملا جذب میشود برعکس، انتظار خروج مدفوع متعسر می‌شود. پس فراموش نشود که با اسفرزه باید آب زیاد خورده شود.

در برخی اشخاص اسفرزه ایجاد الرژي می‌کند پس اشخاصی که اشکال تنفسی آلرژیک دارند و پس از خوردن اسفرزه این مشکل براي آنها ایجاد می‌شود باید از خوردن اسفرزه اجتناب کنند و اگر ندانسته خوردند و ناراحت شدند، فورا به پزشک مراجعه نمایند.

بنفشه

در امریکا دم‌کرده گیاه بنفشه را براي تصفیه خون، کنترل سرطان، و بیماري‌هاي پوستی تجویز می‌کنند و بخصوص اگر با شبدر قرمز و شاه‌پسند مخلوط و دم شود اثرش بسیار محسوس‌تر است.

viola_pansee_4340

افتیمون

از ساقه‌هاي گیاه افتیمون به تنهایی و یا مخلوط با بنفشه یا فلفل براي بیماري‌هاي عصبی، دردهاي مفاصل و سرطان استفاده می کنند.

روغن کرچک

در هندوچین براي معالجه سرطان معده و به‌طور کلی از روغن کرچک در روش شیمی درمانی سرطان استفاده می‌شود.

خیری بری

از دم‌کرده گیاه خیری بری براي کنترل سرطان استفاده می‌شود.

گل همیشه بهار

گل همیشه بهار یک داروي مؤثر براي جلوگیري از تجزیه شدن خون سرطانی شناخته شده و در مورد مبتلایان به سرطان که عضو مریض قابل عمل جراحی نباشد، خوردن آن آثار مفیدي ظاهر می‌ساازد.

خارشتر

عرق شترخار براي کبد و کلیه و طحال مفید است و به عنوان ضد سم و ضد سرطان نیز طرف توجه می‌باشد.

سلامت باشید.

مقالات مرتبط

از بین بردن موهای زاید از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما این سوال را داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد استفاده کنیم.

رژیم جدیدی گرفته‌ایم یا تازه شروع به ورزش کرده‌ایم اما اولین تاثیری که در ظاهرمان می‌بینیم لاغر شدن صورت است و زار و نزار به نظر‌رسیدن.

همه ما تا به حال، حداقل به یکی از انواع عفونت دچار شده‌ایم. از گلو درد، دندان درد و جوش های چرکی گرفته تا عفونت های پر دردسرتر مثل عفونت ادراری.

میگرن از آن کابوس‌های تمام نشدنی است که برخی مجبورند سالیان سال با آن دست و پنجه نرم کنند و ساعات زیادی زجر و عذاب را تحمل کنند

شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند.

بعضی از افراد همیشه با مشکل “جوش” سرو کار دارند. بعضی هم وقتی جوش می‌زنند  می‌فهمند که قرار است به یک مهمانی حسابی دعوت شوند!

گیاهان دارویی و داروهای گیاهی برای پیشگیری و درمان زخم معده- مانند بسیاری از بیماری های مزمن دیگر- پیشنهادات قابل اطمینانی دارند.

سنگ کلیه یکی از سخت‌ترین بیماری‌های رایج بین افراد است. به طور مععمول خیلی‌ها را می‌شناسیم که حداقل یک بار دچار سنگ کلیه شده‌اند

راه حل همه چیز در طبیعته…

آنچه دیگران بیشتر خواندند

با ما در تماس باشید

درباره ما

ارتباط با ما

از بین بردن موهای زاید یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما همیشه این سوال را در سر داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد بدن استفاده کنیم که سخت، دردناک، پرهزینه و وقت‌گیر نباشد و در عین حال پوستمان را زیبا کند و بر سلامتی‌مان تاثیری مثبتی بگذارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه بی بی عطار می باشد.

 شاید شما هم جزو کسانی باشید که می‌خواهید روشی کاربردی و طبیعی برای تقویت موهای عزیزتان پیدا کنید.بعضی‌ها از همان بدو تولد موهای ضعیف و کم‌پشتی دارند. بعضی هم تحت شرایط مختلف شاهد ریزش و ضعیف شدن موهای نازنینشان هستند.ممکن است حرص و جوش زیادی خورده باشید

سه نوع زیره داریم که شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند: زیره سیاه، زیره سبز، و زیره کوهی.زیره به طور کلی طبع گرم و خشک دارد به همین علت استفاده مداوم و زیادش برای افرادی که طبع گرم دارند مضر است و برای بهره‌مندی از منافع آن باید برای افراد گرم مزاج زیره را در سرکه بخیسانیم و بعد مصرف کنیم.

بی بی عطار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

خوانا نیست؟ یکی دیگه! captcha txt

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.